28 Haziran 2021

Kırklareli’nde 1 köy karantinaya alındı!

kirklarelinde-1-koy-karantinaya-alindi

Kırklareli’nde 1 köy karantinaya alındı! Tüm dünyada etkisini gösteren ve hızla yayılmaya devam eden küresel salgın koronavirüs karşısında pek çok yer karantinaya alınıyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülkemizde karantinaya alınan köylerden biri de Kırklareli’den. Alınan karantina kararıyla ilgili olarak Kırklareli Valiliği‘nden bilgilendirme yapıldı.

Valilik’ten yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı: “Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 26. maddesine istinaden toplanmış olup, Mezkur kanunun 27. ve 72. maddeleri kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Bayramdere Köyü karantinada

Merkez ilçe Bayramdere Köyü‘nün Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 19.10.2020 tarihinden 02.11.2020 tarihine kadar karantina altına alınmasına, bu kapsamda; yukarıda belirtilen düzenlemelere aykırı hareket edenler hakkında Türk Ceza Kanunun 195. maddesi uyarınca yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Kurul Başkanı – Vali Osman Bilgin

Bir cevap yazın