3 Temmuz 2021

KIRKLARELİLİLER PARTİ KURUYOR!..

Türkiye’deki mevcut partiler listesine yeni bir parti daha ekleniyor.  Yeni Atılım Partisi… Partide Genel Başkan Aytaç Mert… YAP Genel Başkanı Aytaç Mert, Genelkurmay Özel kuvvetler Seferberlik bölge başkanlığında askerlik yaptı. Türkiye’nin yeni partisi Yeni Atılım Partisi’nde deneyimli siyasetçilerin yanı sıra esnaf, asker, polis gibi çok sayıda meslek grubundan yöneticiler de yer alacak.

Yeni partinin kurucuları arasında Kırklarelililer de yer alacak. Yeni Atılım Partisi’nin kurucuları arasında Kırklareli’nden Kemal Şar ve bir ismin daha yer alacak. SınırKent Gazatesi Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan, Yeni Kurulan Yeni Atılım Partisi (YAP)’nin Genel Başkanı Aytaç Mert’le görüştü. Gazetenin sosyal medya hesabında röportaja yer verildi.

Sınır Kent- YAP’ı neden kurdunuz? Partinizin kuruluş amacı nedir?
Aytaç Mert- Partimiz, Partiden ziyade bir ülkücü oluşumdur. Ülkücü hareketin siyasette ki karşılığıdır. Partimiz ülkücü bir parti olduğundan bizler için Vatan,Devlet, Bayrak Ezan her daim Her şeyden önce gelir… Partinin kuruluş amacı özellikle Sayın şehit Muhsin Yazıcıoğlu örnek alınarak onun izinden giderek yarım kalmış olan davasının kurmuş olduğu parti haricinde de diğer partiler tarafından da yürütülmesi, Şehit liderin örnek alınmasıdır. Ancak bu yapılırken de kesinlikle kendisini siyasete alet etmeden onu sevenlerine karşı saygısızlık etmeden sadece onun açmış olduğu dürüst siyaset yolunda ilerleyebilmektir. Her ülkücü, her milliyetçi gibi vatanını seven herkes gibi Devletimizin her daim yanında olmak ve halkı devlete karşı kışkırtan, Ülkesini Avrupa’ya şikayet ederek kendi devletini Avrupa’ya peşkeş çeken kim varsa hepsinin karşısında dimdik durabilmek; eğriye eğri, doğruya da doğru demekten çekinmeyerek elimizden gelen her ne varsa, buna canımız da dahil olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için faydalı olabilmek tek ve tavizsiz amacımızdır.

Mevcut partiler bu vatana gerçekten hizmet etmiş ve hizmet edebilecek kapasitede olsaydı, faili meçhul cinayetlere kurban gidenlerin faillerini bulmalıydı. Ülkemizde faili bulunmayan cinayet sayısının çok fazla olduğunu tüm vatandaşlarımız biliyor. Hal böyle olunca böyle bir partinin kurulması ülke için ihtiyaç olmuştur. Şimdi şunu söyleyebilirsiniz; Bunları bulmak devletin işi diyebilirsiniz. Hayır bu vatanını seven herkesin işi. Nasıl ki yolda şüpheli bir paket görüp emniyete haber veriyorsanız o zaman sizde elinizde bir belge varsa yada elinize bir belge geçerse, bir şeyler biliyorsanız susmayacaksınız, bunu devletin polisine savcısına yani devlete bildireceksiniz. Mesele o vakit Devlet meselesi olur.
Şu an Dünyada soğuk savaş var ve bu savaş Ülkemizde de var. Ancak bunun karşısında Dış güçlerin etkisinde kalarak Koltuk sevdaları yüzünden ülkeyi Irak gibi Suriye gibi darma duman etmek isteyen partiler var. Şimdi söyler misiniz ? Devlet hangi biriyle uğraşacak? İşte karşı olacaklarımızın karşısında olmak için kuruluyoruz.. Unutulmasın ki Devlet düşerse VATAN savunmasız kalır.

Sınır Kent- O halde iddia ettiğiniz durumdan Türkiye nasıl çıkacak? 
Aytaç Mert- Bu durum kısaca doğudaki operasyonlar değildir. Sadece onlarla sınırlı da değildir. Diğer illerimizde de aynı sorunlar var. Çünkü terör örgütü büyük şehirlerde de yapılanmıştır, Duraklara halk arasına bomba konmakta polis araçlarımıza ateş açılmaktadır. Halkın devletine desteğiyle ülke bu durumlardan en kısa yolla kurtulur. Tekrar söylüyorum, bu durum halkın devlete olan desteğiyle en kısa zamanda çözülür. Halk üstüne düşeni yapacak devletine destek olacak, şehir içinde terör örgütü mensubu olduğundan şüphelendiği her kim varsa korkmadan çekinmeden ihbar edecek. Halkın bilmesi gereken en önemli şey, eğer bugün şüphelendiğiniz yada bildiğiniz bir kişiyi ihbar etmezseniz o kişinin şehit ettiği askerimin polisimin yada bir bombayla alabileceği canların vebalini üzerinizde taşırsınız. Devletimize en büyük destek bireysel olarak da olsa Devletimize yardımcı olmaktır.

Sınır Kent- Rus uçağının düşürülmesi ile ilgili olarak CHP’li bir milletvekili ülkemiz dışında uçak düşürülmesini eleştirmişti. Bununla ilgili bir cevabınız var mı?
Aytaç Mert-Bu sorunun cevabı çok kısadır… Vatan anadır, vatan namahremdir, vatan namustur. Vatan ailemizdir. vatan evimiz, ocağımızdır.. benim uçağım bir başka ülkeye giriyorsa vursunlar. Eğer benim vatanımın sınırlarına giriyorsa da gözümü kırpmadan devlet olarak bende vururum…
Gelelim eleştiriyi yapanlara, gerçek vatansever olan ülkesini oraya buraya şikayet etmez. Bu Benim iç meselem kimseyi ilgilendirmez. Kol kırılır yen içinde kalır diye bir söz var. Kendi devletini şikayet edebiliyorsan benim gözümde bu vatan hainliğinden başka bir şey değildir. Vatan namahremdir dedik… Benim mezhebim o kadar geniş değil. Ha evime girmiş, ha ülkeme girmiş benim için aynı şeydir.. Allah devletimize zeval vermesin, gereken neyse yapılmıştır…

Sınır Kent-Rektörler, devlet halkı katlediyor, Katliam yapılıyor diye imza toplamışlardı. Bu konuda neler söylemek isterseniz; 
Aytaç Mert-“Bugün doğuda terörle mücadele veriliyor. Diğer taraftan devlet halkı katlediyor diye imza toplanıyor, birkaç kendini bilmez çıkıp katliam var diyor.. Evet katliam var o katliam yıllardır var benim askerim polisim katlediliyor. Şimdi imza toplayanların akılları nerde benim polisim askerim katledilirken ocaklara ateş düşerken çocuklar babasız, eşler kocasız, analar evlatsız kalırken akılları neredeydi bunların. o zaman neden imza toplamadılar? Devlet halkı PKK illetinden kurtarmak için mücadele veriyor, ülke her gün şehit veriyor bunun adı terörle mücadele değil katliam mı oluyor? Bu imzaları verenler aslında kendilerini devlete ihbar eden kişilerdir. Evet kendilerini açıkça ihbar ediyorlar, gerekli işlemlerinde vakit geçirilmeden yapılması gerekmektedir. Bu ülkenin askerinin polisinin görevi nedir? Asker polis ne için orada? Bunu sokaktaki çocuğa sorsanız gerekli cevabı alabilirsiniz. Devlet olarak ta göreviniz bu imza veren kişilerin terörle ilgisi olup olmadığı araştırılmalıdır.

Sınır Kent- Sayın Genel Başkan, Çözüm süreci hakkında neler söylemek istersiniz?
Aytaç Mert-Öncelikle şunun altını çizelim; Ülkede Kürt sorunu var diyenlere sesleniyorum, kürt kardeşlerimizle çözülecek bir sorun yok. Çünkü ortada sorun yok. Laz sorunu diye bir sorun var mı ki kürt sorunu diye bir sorun olsun. PKK sempatizanı kürtler var, bunun yanında Vatanını seven kürtler var. Öncelikle bunları birbirinden ayırarak konuşalım ve şimdi asıl soruya gelelim; tıkanan çözüm süreci, çözüm süreci tıkanmadı ki yeni başladı. Bu süreç zaten PKK süreciydi ve yeni başladı, başarıyla da uygulanıyor. Devlete silah doğrultan adamlarla neyin sürecini yapacak neyi çözeceksiniz? Bakın en güzel çözüm şudur; bul yakala ve öldür… Düşman ne için vardır? Öldürmek için vardır. Alın size kökten çözüm süreci…
Sınır Kent-Yanılmıyorsam röportaj öncesi katledilen Muhsin Yazıcıoğlu’nun yolunda olduğunuzu, akabinde de ölüm tehditleri aldığınızı söylemiştiniz . Daha kuruluş aşamasında ölüm tehdidi alan bir Genel Başkan olarak sizde öldürülmekten korkmuyormusunuz?
Aytaç Mert-Ölümü özleyen insanlar ölümün Rablerine kavuşmak olduğunu bilirler. Eğer ki Muhsin Başkanımız gibi şehitlerimiz gibi şehadet şerbetini içmek varsa kaderde biz o şerbete talibiz. Bizim kanımız şehitlerimizin kanından daha değerli değil…

Bir cevap yazın