29 Haziran 2021

Kırklarelili Kadınlar KADAM’la Sosyalleşiyor!

Kırklarelili Kadınlar KADAM’la Sosyalleşiyor! Kırklareli Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Kadın Dayanışma ve Eğitim Merkezi (KADAM)’de kadınlar el iş kurslarında hünerlerini sergiliyor.

Kırklareli Belediyesi bünyesinde Yayla Mahallesi’nde hizmet veren Kadın Dayanışma ve Eğitim Merkezi’nde açılan el işi kurslarına giden kadınlar, birçok alanda hobi kazanma ve el sanatları öğrenmenin yanı sıra meslek ediniyor.

Her 3 ayda bir yenilenen kurslar ile kadınlara hizmet veren KADAM’ın ilk kursiyerleri takı tasarımı, keçe, ahşap boyama, brezilya nakışı ve plastik kancası kursları ile yeteneklerini sergiliyor.

Merkeze gelerek etkinliklere katılan kadınlar, bu imkanın kendilerine sunulmasından dolayı Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkür ederek, ” Düzenlenen kurslar sayesinde daha fazla arkadaş edinip, daha fazla sosyalleşme şansı buluyoruz. Bu kurslar sayesinde ortaya çıkarmaya fırsat bulamadığımız yeteneklerimizi de sergileme şansı buluyoruz. Burada sıkıntı ve dertlerimizi bir kenara bırakarak zihnen ve bedenen rahatlıyoruz’’ diye konuştular.

Kırklarelili kadınların biraz da olsa hayatın stresinden uzaklaşması, el işi yeteneklerini geliştirmesi ve iş imkanı yaratması amacı ile çeşitli kurslar düzenlemeye başladıklarını ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Yayla Mahallesi’nde hayata geçirdiğimiz Kadın Dayanışma ve Eğitim Merkezi’nde çeşitli kurslar düzenlemeye başladık. Kurslarımız 3 aylık olarak planlandı ve her 3 ayda bir kurslarımız yenilecek. Kadınlarımız ev işlerinden, hayatın stresinden bir nebzede burada uzaklaşacaklar. El işi becerilerini geliştirecek, ayrıca kendilerine iş imkanları sağlayacaklar.” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın