4 Temmuz 2021

KIRKLARELİ’DE UYUŞTURUCU ZİRVESİ

İl Uyuşturucu Koordinasyon Toplantısı 07 Ocak 2015 Çarşamba günü Kırklareli Valisi Esengül CİVELEK Başkanlığında, Kırklareli Valiliği Toplantı Salonunda yapıldı.
Gerçekleşen Toplantıda Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2014 yılında yapılan faaliyetler ile ilgili bilgiler sunuldu.
Toplantıda ayrıca; 2014 yılı içinde kurul üyelerinin temsil ettiği kurum ve kuruluşlarca yapılmış faaliyetler ile ilgili olarak Yıllık İl Değerlendirme Raporunun hazırlanması ve ilgili Bakanlıklara gönderilmesi, 2013-2018 Yıllarını Kapsayan “Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Politika ve Strateji Belgesi” ve “Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı” belgelerine uygun olarak 2015-2017 İl Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planının hazırlanarak Valilik Makam Onayına sunulması, Uyuşturucu ile mücadelede görevli kurum ve kuruluşların Eylem Planı hükümleri ve kurul kararları doğrultusunda faaliyetlerini hassasiyetle sürdürmeleri, görevli kuruluşları üst düzeyde temsil edecek şekilde kurul üyelerinin güncellenmesi ve toplantılara aynı üyelerin katılımının sağlanması konularında kararlar alındı.
Vali Esengül CİVELEK Başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Belediye Başkanı Mehmet Siyam KESİMOĞLU, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa AYKAÇ, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı KOCAKUNDAKÇI, İl Jandarma Komutan Vekili Yrb. Bahattin YAZAR, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Vekili KOM Şube Müdürü Metin Mandacı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya ESER, İl Müftüsü İsmail BAYRAK, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim KORKMAZ, İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Fatih SELVİ, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Çiğdem CERİT, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.Fergan GENÇ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice MALKOÇ ÇETİN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner ÖZGÜVEN, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr.Hakan KEÇECİ, Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa GÜDAY, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan AKSOY, Sahil Güvenlik Komutanlığı Üsteğmen Hasan ÖZAK ve Dereköy Gümrük Muh.Müd.Kıs.A. Yunis KARALAR katıldı.

Bir cevap yazın