3 Temmuz 2021

KIRKLARELİ’DE PKK OPERASYONU

Kırklareli il jandarma ekiplerince Kırklareliye 18 kilometre uzaklıkta bulunan Düzorman Köyü’ne yapılan askın sonucunda örgüte ait çeşitli dökümanlar, üç adet ruhsatsız silah ve çok sayıda kullanıma hazır mermi ele geçirildi. Yapılan arama sonucunda dördü kadın yedi şüpheli  şahıs ‘terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

Kırklareli Jandarma Komutanlığı, internet ortamındaki paylaşımları incelemeye almasıyla beraber terör örgütü PKK’nın propagandası yaptığı tespit etti şahısları teknik takibe aldı. Mahkeme kararının alınmasıyla beraber Düzorman Köyü’nde bulunan çiftliğe baskın tarzında bir operasyon yapan jandarma ekipleri evde örgüte ait çeşitli dökümanlar, üç adet ruhsatsız silah ve çok sayıda kullanıma hazır mermi ele geçirdi. Evde bulunan 4’ü kadın 7 kişi gözaltına alınırken, yaklaşık 28 dönümlük arazide köpek ve detektörlerle arama yapıldı.

Terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 7 kişi Kırklareli Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından ifadeleri için  Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma genişletildi.

Üniversitede okuduğu tespit edilen pek çok PKK sempatizanı öğrencinin de evlerine arama yapılabileceği bilgisine ulaşıldı.

Bir cevap yazın