28 Haziran 2021

Kırklareli Yeni Koronavirüs Kararları!

kirklareli-icin-yeni-korona-kararlari

kirklareli-icin-yeni-korona-kararlari

Kırklareli Yeni Koronavirüs Kararları! Kırklareli Valiliği küresel salgın Covid-19 (koronavirüs) önlemleri kapsamında yeni kararların alındığını açıkladı.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 sayıtı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 26. Maddesine istinaden toplanmış olup, mezkur kanunun 27.ve 72. Maddeleri kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1-. a) İl, ilçe ve beldelerimizdeki mahalle/semt pazaryerlerinde satış yapmakta olan Pazarcı esnafının pazaryerlerinin kurulduğu günlerden bir gün önce, görevli zabıta ekiplerince Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulamasının kayıtlar üzerinden yapılmasına, pazaryerlerinin kurulduğu günlerde de bu uygulamanın tekrarlanmasına,

b) İlimizdeki tüm banka şubesi girişlerinde vatandaşlara (HES) kodu zorunluluğu getirilmesine,

c) İlimizdeki 1oo m2 üzeri alana sahip tüm market girişlerinde (HES) kodu zorunluluğu getirilmesine,

d) İlimizdeki alışveriş merkezlerine (AVM’lere) girişlerde müşterilere yönelik (HES) kodu zorunluluğu getirilmesine,

2. Daha önce 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı (o1.o1.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar)vatandaşlarımız için getirilen sokağa çıkma yasağı kararına ilave olarak; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş ve altı vatandaşlarımızın Cuma namazlarını eda edebilmeleri için Cuma günleri ile sınırlı olmak şartıyla İl genelinde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde 10.00 ila 15.00 saatleri arasında, 20 yaş altı vatandaşlarımızın ise 12.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, Yukarıda alınan karar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden fiiller için ise adli mercilere suç duyurusunda bulunulmasına; Oybirliği ile karar verilmiştir.

Kurul Başkanı Vali Osman Bilgin

İŞTE KIRKLARELİ KORONAVİRÜS HARİTASI! 

kirklareli-koronavirus-harita
kirklareli-koronavirus-harita

Bir cevap yazın