28 Haziran 2021

Kırklareli Valiliğinden Kamuoyuna Açıklama!

kirklareli-valiliginden-kamuoyuna-aciklama

Kırklareli Valiliğinden Kamuoyuna Açıklama! Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in yaptığı açıklamaların çarpıtılarak haberleştirilmesi üzerine Kırklareli Valiliğinden açıklama yapıldı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, basın mensuplarıyla yaptığı bilgilendirme ve istişare toplantısında önemli açıklamalar yapmıştı. Ancak bu açıklamalar bazı basın yayın kuruluşları tarafından çarpıtılmış ve haberleştirilmişti.

Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklama

Valilik’ten yapılan açıklamada şu açıklamaya yer verildi: “Valimiz Sayın Osman Bilgin’in basın mensuplarıyla gerçekleştirmiş olduğu bilgilendirme ve istişare toplantısında, ilimizdeki Covid-19 vakalarındaki ciddi orandaki artışa dikkat çekmek için; vaka sayısının arttığı, buna bağlı olarak da yoğun akım ünitelerinde doluluğun arttığı yönündeki açıklaması bazı basın yayın kuruluşlarınca “yoğun bakımlarımız doldu, doktorlar hasta seçmek zorunda kalacak.” şeklinde haberleştirilmiştir.

Ayrıca, Lüleburgaz ilçemizde 8 Kasım günü açılacak olan yeni Devlet Hastenemiz ile birlikte ilimizde yaşanan yoğun bakım servislerindeki yoğunluk azalacaktır.

Yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın