28 Haziran 2021

Kırklareli Sağlık İçin Hepimiz İçin Sahada!

Kırklareli sağlık için hepimiz için sahada

Kırklareli sağlık için sahada! Kırklareli sağlık denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Kırklareli Valisi Osman Bilgin, ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin‘ sloganıyla denetimlerine devam ediyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle, kontrollü sosyal hayat döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetleniyor.

Vali Bilgin denetimlere hızla devam ediyor

Bu amaç doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında ülke genelinde yapılan genel denetimlerin beşincisi 10 Eylül 2020 Perşembe günü Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in yönetim ve koordinasyonunda Kırklareli genelinde gerçekleştirildi.

Kırklareli genelinde kurallara uyuluyor

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve ilgili kurum müdürleriyle birlikte, Kırklareli esnafını ziyaret ederek tedbirlere uyulması konusunda denetimlerde bulundular. Vali Bilgin, genel denetim sonrası yaptığı değerlendirmede genel olarak kurallara uyulduğunu belirtirken, işyeri sahipleri ve vatandaşlara kurallara uyma konusunda uyarılarda bulunarak maske, mesafe ve hijyen konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Yıldızlı İşletmeler

Kırklareli Valiliği tarafından uygulamaya konulan “Yıldızlı İşletmeler Projesi“ne başvuran ve yetkililerce yapılan denetim ve uygulamalar sonucu sertifika almaya hak kazanan, denetimi yapılan işletmeye “Yıldızlı İşletmeler Sertifikası” Vali Bilgin tarafından verildi.

kirklareli-yildizli-isletmeler-projesi

Sağlık İçin Hepimiz İçin

Vali Osman Bilgin’in yönetim ve koordinasyonunda “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri denetlendi.

Kırklareli tam kadro denetimde

Ayrıca, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanlarını kapsayacak şekilde COVİD-19  tedbirlerine yönelik saha denetimlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katımıyla gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın