28 Haziran 2021

Kırklareli Millet Bahçesi Projesi Tahsisi!

kirklareli-millet-bahcesi-proje-tahsisi

kirklareli-millet-bahcesi-proje-tahsisi

Kırklareli Millet Bahçesi Projesi Tahsisi! Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Millet Bahçesi Projesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Minsolmaz açıklamasında şunları söyledi: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Milli Emlak Genel Müdürümüz Sn Tufan Büyükuzun’la birlikteyiz. Kırklareli il merkezimiz, İstasyon altında, DDY Tren Garı Alanında Bakanlığımız tarafından yapılacak “Millet Bahçesi Projemizin” mülkiyet tahsisini görüştük. İlimiz merkezinde; İstasyon Caddemiz, Atatürk Stadyumumuz ve TMO ile kenarlaşan DDY alanında şehrimizin en büyük rekreasyon alanı hayata geçirilecek hayırlısıyla.

kirklareli-millet-bahcesi

Ticari iş yerleri bulundukları yerde kalacak

Tarihi Tren Garı Binamızın Restorasyonu Projesi de hızla devam etmektedir. Kırklareli Valiliğimizce restorasyonu yapılan gar binamız bittiğinde, ilimize ait tarihsel ve mimari bir değeri daha geri kazanmış olacağız. Tren Garı Arazisinde esnaflarımızca geçici olarak faaliyette bulunan ticari işyerleri bulundukları yerden kalkarak proje sahası tahsise uygun hale gelmiştir. Tahsis, projelendirme, ihale ve inşaat işleri sonrasında Kırklareli Millet Bahçesine kavuşacak inşallah.”

Bir cevap yazın