28 Haziran 2021

Kırklareli Köyleri Canlanıyor Projesi!

kirklareli-koyleri-canlaniyor-projesi

kirklareli-koyleri-canlaniyor-projesi

Kırklareli Köyleri Canlanıyor Projesi! Kırklareli Valiliğince başlatılan ‘Köylerimiz Canlanıyor Projesi’ kapsamında İl Özel İdaresi tarafından köylere yapılması planlanan tarihi taş çeşmelerin yapımı tamamlandı.

Yapılan çalışmayla ilgili olarak Kırklareli Valiliğinden şu bilgilendirme yapıldı: “Valimiz Sayın Osman Bilgin’in himayelerinde başlatılan “Köylerimiz Canlanıyor Projesi” kapsamında İl Özel İdaremizce Köylerimize yapılması planlanan tarihi taş çeşmeler Vize ilçemize bağlı Müsellim, Pazarlı ve Ovacık Köyünde yapımı tamamlanarak hizmete girdi. Kültürümüzün önemli bir parçası olan tarihi çeşmelerimizi gelecek nesillere aktarıyoruz. Köylerimize hayırlı olsun. Her şey Kırklareli için…

Köylerde modern imkanlara erişilecek

“Köylerimiz Canlanıyor Projesi” ile geleneksel hayatımızın temelinde köy olmasına karşın artan sanayileşme ve tarım sektöründe yaşanan köklü değişimler dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kentleşme yönünde artan bir toplumsal değişim sürecini ortaya çıkarmıştır. Bugün sosyal hayatımızı belirleyen en önemli olgu kırsal alanlardan kentlere yönelen nüfus akımlarıdır.

Köylerde yaşayan insanların kentlere göç etmesinde kentin çekiciliğinden çok köyün iticiliğinin de payı olabileceği düşüncesiyle, köylerde yaşayan vatandaşlarımızın modern imkânlara erişebilecekleri bir köy ortamı oluşturmayı amaçlayan projemiz ile ilimizde bulunan tüm köylere tarihi taş çeşmeler ve çocuk oyun alanı yapılması planlanmıştır.

Bir cevap yazın