4 Temmuz 2021

KIRKLARELİ KONGRE VE FUAR MERKEZİ

Kırklareli İl Özel İdaresi ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın Güdümlü Proje Desteği ile Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın da proje ortağı olduğu Fuar Alanı ve Kongre Merkezinin kuruluş protokolü için imzalar atıldı.

Kırklareli Valiliği Toplantı Salonu’nda 2 Ekim 2015 Cuma günü gerçekleşen imza törenine, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alayayla katılarak Fuar Alanı ve Kongre Merkezi Kuruluş Protokolünü imzaladılar.

Proje ortaklığı olarak Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi, Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ile Kırklareli Ticaret Borsası’nın yer aldığı ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenecek proje Kofçaz yolu üzeri Kırklareli Üniversitesi Kayalı Yerleşkesi yakınlarında 39 bin 384 m2 lik bir alana inşa edilecek.

İnşa edilecek olan Kırklareli Fuar Alanı ve Kongre Merkezi’nde; sergi salonu ve fuaye, açık fuar alanı, park, çok amaçlı salon, araç otoparkları yer alacak.

k2

k1

Bir cevap yazın