29 Haziran 2021

Kırklareli Ankara’da Tanıtılacak!

Kırklareli Ankara’da Tanıtılacak! Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” ilk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’nin Başkanlığında ile İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Kırklareli Ankara’da Tanıtılacak! Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ Valilikleri yönetiminde, Trakyalılar Vakfı ve Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yapılacak olan etkinliğe, bölgede bulunan birçok kurum ve kuruluşun yanı sıra, belediyeler ve özel sektör firmaları da destek veriyor.

Kırklareli Valiliği öncülüğünde gerçekleşen toplantıya Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz 19-22 Nisan 2018 tarihinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılacak olan sergi ve tanıtım günlerinde, Trakya Bölgesine ait yerel ürün ve değerlerin Ankaralılar ile buluşturulması hedefleniyor.

Bölgenin doğal, tarihi ve kültürel değerlerinin Ankara gibi büyük bir pazarda tanıtımının yapılması ile turizmde ve ticarette ciddi oranda gelir artışı bekleniyor. Ayrıca, Ankara’da ikamet eden Trakyalıları buluşturması amaçlanan ve bu yıl birincisi gerçekleştirilen etkinlik, şimdiye dek üç ilin bir arada tanıtıldığı en büyük faaliyet olarak dikkat çekiyor.

4 gün sürecek olan organizasyon kapsamında AKM içerisinde satış reyonları, tanıtım stantları ile birlikte alan dışında protokol çadırı, ek satış çadırları ve sahne kurulması planlanıyor. Yöresel ürünlerin satış ve tanıtımının yapılmasının beklendiği alanda, Trakya halk oyunlarının, türkülerinin ve adetlerinin de olduğu dolu bir programın ziyaretçiler ile buluşması hedefleniyor.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın