4 Temmuz 2021

KILIÇDAROĞLU EDİRNE’DEN SESLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda partinin bölge toplantısına katıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Edirne programında hükumete de seslenerek farklı konularda açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu eski bakanlar hakkındaki Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine getirilen yayın yasağına da dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, yasakla ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in eleştirisi ile ilgili olarak, “Adı yolsuzluğa bulaşmış dört  bakan parlamentoya gelip, soruşturma komisyonuna ifade verecek. İki gün gittim ama gitmeden önce bir olay oldu, mahkemeden bir karar çıkardılar. Bakanların verdikleri ifadeler medyada yer almasın diye medya yasağı getirdiler. Bakın dostlarım, 25 Kasım 2014 saat 19.43, Anadolu Ajansı bir haber geçiyor, diyor ki ‘TBMM Başkanlığının yazısı üzerine Ankara mahkemeleri yayın yasağı getirdi’. Ben ertesi gün 11.00’de konuşuyorum. Arkadaşlarıma ‘Düzeltme yapıldı mı’ diyorum, ‘hayır’ diyorlar. parlamentonun itibarını korumaya çalışıyorum. ‘TBMM yolsuzluk yapanların hamisi olamaz’ diyorum. Meclis Başkanı’ndan yine tık yok. Bir süre sonra Çiçek itiraz ediyor, ‘Ben böyle bir şey yapmadım’ diye. Saat 16.11 düzeltme yapılıyor. Şimdi ben açıklama yapmasaydım sen düzeltme yapacak mıydın. Yapmayacaktın.” diye konuştu.

“BELGELERİ VERİRİM”

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında, iktidarın demokrasiye uygun hareket etmediğini, demokrasilerde siyasi partilerin işlevleri olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu ayrıca, “Davutoğlu, seni seviyorum. İyi bir adamsın. Boynunda bir davul olduğunu biliyorum ama tokmağı artık eline al.” diyerek MİT’le ilgili iddialarını kanıtlayacak belgeleri, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, kendisini ziyaret etmesi durumunda gösterebileceğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın