4 Temmuz 2021

KESİMOĞLU BİENALE KATILDI

11 ülkeden 31 sanatçının katıldığı Yalova Bienali 2015 kapsamında Yalova’ya giden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet KESİMOĞLU burada çeşitli temaslarda bulundu.

b1
Başkan Kesimoğlu, sanatçıları atölyelerinde ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Kesimoğlu ardından düzenlenen kahvaltıda sanatçılarla buluştu. Kahvaltıya CHP’den pek çok isim de katıldı.

Burada konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Üçüncüsünü düzenlediğimiz bienale katılan tüm sanatçılarımıza teşekkür ederim. Bundan sonraki bienal ise 2017 yılında düzenlenecek. Bu yıl sanatçılarımızın oluşturdukları eserleri önce Yalova’da ardından da İstanbul Bakırköy’de sergileyeceğiz. 2017 yılındaki bienalde ise eserleri tüm illerde sergilemek istiyoruz. Yalova’nın artık bir sanat ve kültür şehri olmasını istiyoruz. Bunun için de bu bienalin çok önemli katkılarının olacağına inanıyorum” diye konuştu.

TİGEM Tatil Park’ta yaklaşık 1 ay boyunca sürecek çalışmalar sonrasında sanatçıların oluşturduğu eserler önce Yalova’da ardından da İstanbul ‘ün Bakırköy ilçesinde sergilenecek.

Bir cevap yazın