28 Kasım 2020

Kapalı Pazar’da fore kazık çalışmaları başladı

Kapalı Pazar’da fore kazık çalışmaları başladı Kırklareli Belediyesi’nin ‘’Mega Projeleri’’ arasında yer alan Kapalı Pazar alanında fore kazıklarla zemin iyileştirme çalışmaları başladı.

Kapalı Pazar’da fore kazık çalışmaları başladı Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun Kırklarelili vatandaşlara verdiği sözler arasında bulunan ve uzun yıllar sonra çözüme kavuşan Kapalı Pazar çalışması tüm hızı ile devam ediyor.

Bademlik Mahallesi Süpürgeciler sitesinde 20 Bin m2 alan üzerine yapımına başlanan Kapalı Pazar alanı bittiğinde içerisinde; 752 Pazar yeri tezgahı, 35 iş yeri veya dükkan ayrıca açık ve kapalı olmak üzere toplam 210 araçlık otopark olacak.

Kırklareli’nde büyük bir değişim ve dönüşümün önünü açacak olan projelerden biri olan Kapalı Pazar inşaatında binanın temel sağlamlaştırma güçlendirme çalışması için kullanılan fore kazık çalışmaları büyük hassasiyet ile başladı.

İnşaat alanı çevresince 173 fore kazık kullanılacağı ve yerin altına 12 ila 15 metreye kadar inileceği belirtildi. Böylece Kapalı Pazar binası hem modüler hem de sağlam bir yapı olacak.

Kırklareli halkının yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Kırklareli halkı her şeyin en güzeli ve en iyisine layıktır. Halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına çalışmalarımız devam ediyor.  Kapalı Pazar alanında zemin sağlamlaştırma çalışmalarına başladık. Bu kapsamda 12 ila 15 metre derinliğe 173 adet fore kazık çakacağız. Hedefimiz bu yıl sonu Kapalı Pazar projemizi sonlandırarak halkımızın hizmetine sunmak.” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın