26 Ocak 2021

İtfaiyeye 4 Yeni Araç!

​Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Çorlu İtfaiyesi’ne 4 yeni araç ilave edildi. Araçlar düzenlenen törenle hizmete girdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Tekirdağ İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından verilen hizmetlere ilişkin değerlendirmelerde bulunurken Çorlu’da yangına ulaşma sürelerinin kent içinde 6 dakika 46 saniye olduğunu ve Türkiye ortalamasına göre iyi bir süre yakaladıklarını ifade etti. Çorlu’ya kazandırılan çok amaçlı 2 itfaiye aracının 5 ton su kapasitesine ve 400 litre köpük kapasitesine sahip olduğunu belirten Dodurka, iki adet aracın ise 4×4 araçlar olduğunu ve büyük araçların giremediği yollara ve engebeli arazilere bu araçlarla gidildiğini söyledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu İtfaiyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Başkan Danışmanları Şeref Çetin ve Neşat Erdoğan, İtafiye Dairesi Başkanı Emin Pehlivan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz, Büyükşehir Belediyesi personeli, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ise konuşmasında, “1989 senesinde henüz yeni belediye başkanı olduğum zaman yapmak istediğim işlerin başında Cumhuriyet Parkı, kültür merkezi ve itfaiye binası yapmak geliyordu. Cumhuriyet Parkı ve itfaiye binamızı yaptık, kültür merkezimiz ise yapılıyor. O dönemde eski itfaiye binamız günün ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitede değildi. Şimdiki itfaiye binasına bakınca iyi ki de yapmışız diyorum. Şimdi de revize etmemiz gerekiyor. Bu konuda bize gerekli destekleri veren Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a, Büyükşehir Belediyesi’nin teknik ve idari ekibine teşekkür ediyorum. Yeni itfaiye araçlarımızın bütün Çorlululara hayırlı olmasını diliyorum. Afetler insanların hiç beklemediği anlarda gelebilir. O açıdan bizim her daim hazır durumda olmamız gerekir. Ama inşallah bu araçları kullanmamıza gerek kalmaz. Teçhizatımızın yeterli olması gerekir. Allah inşallah kaza, bela vermesin” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çorlu İtfaiyesi’ne kazandırılan araçların kente güven vereceğini düşündüğünü ifade ederek itfaiye teşkilatının ne kadar önemli ve ciddi mesafe kat ettiğini örneklerle file getirdi. İtfaiyeciliğin aşırı ciddiyet gerektiren bir meslek olduğunu belirten Başkan Albayrak, her an bir felaket olacakmış gibi teyakkuzda olmak gerektiğini dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirilirken itfaiye araçları Çorlu halkının hizmetine sunuldu.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın