3 Temmuz 2021

İŞTE ANKARA SALDIRISINI ÜSTELENEN ÖRGÜT!..

Ankara’daki 37 vatandaşımızı kaybettiğimiz hain terör saldırısını vatan haini terör örgütü PKK’nın kolu olan TAK(Kürdistan Özgürlük Şahinleri – Teyrêbazên Azadiya Kurdistan) isimli terör örgütü üstlendi.

Ankara’daki 37 vatandaşımızı kaybettiğimiz hain terör saldırısını vatan haini terör örgütü PKK’nın kolu olan TAK(Kürdistan Özgürlük Şahinleri – Teyrêbazên Azadiya Kurdistan) isimli terör örgütü üstlendi. Aynı örgüt 19 Şubat’ta meydana gelen Ankara saldırısını da üstlenen örgüt olmuştu.

Vatan haini terör örgütünün o açıklaması:

“13 Mart 2016 tarihinde Saat:18:45’te faşist TC’nin kalbi Ankara’da, Kürd halkına karşı en vahşi yöntemlerle sürmekte olan katliam kararlarının alındığı merkezleri ve yönlendirici faşist odakları hedef alan eylemi, Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak üstleniyoruz. Eylemi örgütümüze bağlı Doğa JİYAN (Seher Çağla Demir) yoldaşımızın komutasında bir birimimiz gerçekleştirmiştir.”

TAK-PKK ilişkisi

TAK, altyapısı 1993 yılında oluşturulan, fiili olarak ise 2004 yılında kurulan, Türkiye’nin büyük şehirlerinde, turistik bölgelerinde sivillere, askeri hedeflere karşı bombalı saldırı, intihar saldırısı, sabotaj ve kundaklama türünde stratejik ve sansasyonel eylemler düzenleyen illegal silahlı terör örgütüdür.

“Türkiye’nin her yeri eylem sahamızdır”

Vatan haini terör örgütü TAK’ın resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildiği öğrenildi: “Faşist Türk devletinin Önder Apo’ya karşı uyguladığı tecrit ve İmralı İşkence Sistemi sürdürüldüğü müddetçe ve Kürdistan’da Kürt halkına topyekün imha ve soykırım dayatıldığı sürece Kürdistan savaş örgütü TAK olarak  bu saldırılara cevap olacak düzeyde örgütsel faaliyetlerimizi  güçlendirip, derinleştirmemiz, eylemlerimizi büyütüp, geliştirmemiz Önder Apo ve Kürt halkı karşısında yüklendiğimiz misyonun bir gereğidir. Bu temelde  aldığımız karar doğrultusunda faşist TC-AKP devletine karşı İntikam Savaşı’nı örgütleyip, yükselteceğiz. Tüm TAK militanları bu temelde yüklendikleri sorumluğun bilinciyle görevlerinin başındadır. Faşist TC-AKP devleti tüm kurum ve kuruluşlarıyla hedefimiz, Türkiye’nin  her yeri eylem sahamızdır.”

PKK hümanistmiş!..

Vatan haini terör örgütü TAK, PKK’nin savaş tarzını ‘’fazlasıyla hümanist’’ olarak tanımlayarak kendilerini bağlamadığını belirtiyor. “PKK ve diğer Kürt direniş örgütlerinin yürüttükleri savaştaki hedef perspektifleri, eylem tarz ve taktikleri konusunda mevcut TC faşizminin Kürt halkına karşı yürüttüğü savaş tarz ve yöntemleri karşısında çok fazlasıyla ‘hümanist’ bir karakter taşımaktadır. Bu bağlamda bu direniş örgütlerinin hedef perspektifleri, eylem tarz, taktik ve biçimleri bizi bağlamadığı gibi TAK olarak kendimize biçtiğimiz misyon doğrultusunda kendi bağımsız eylem strateji, taktik, tarz ve yöntemlerimizi belirleyip uygulayacağız.”

PKK’nın askeri kanadı Halk Savunma Güçleri’ni (HPG) yetersiz bulup “pasifist” olarak eleştirdiklerini belirten TAK örgütü, PKK’yı “daha aktif” bir faaliyete çağırmaktadır. Yaptıkları bir açıklamada Türkiye’nin her yerinde bomba patlatabileceklerini, suikast ve yakma eylemlerine girişeceklerini ifade etmişlerdir. Hiçbir kural tanımayacaklarını belirten TAK, Türkiye’yi “beter bir yer hale getirmekle” tehdit etmektedir.

Öncelikli hedefler, askeri bürokrasi, ekonomi ve turizm olarak belirlendi

TAK, bir açıklamasında örgüt olarak hiçbir kimseye ve hiçbir yere bağlı olmadıklarını ileri sürmüş ve kendilerini yapı olarak “fedai bir güç” olarak nitelemiştir. Öncelikli hedeflerini ise “Askeri bürokrasi”, “ekonomi” ve “turizm” şekilde sıralamışlardır.

2008’den beri

Kürdistan Özgürlük Şahinleri, 2008 yılından beri Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’nın yabancı terör örgütleri listesinde yer almaktadır. 2006 yılında Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı tarafından terör örgütleri listesine dahil edildi. Ayrıca, Avrupa Birliği’nin terörist organizasyonlar listesinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın