3 Temmuz 2021

İNSAN KAÇAKÇILARI ŞEHİT ETTİ!..

Hatay’a kaçak yollarla geçmek isteyen insan kaçakçıları 23 yaşındaki uzman çavuş Mustafa Uygun’u şehit etti. Uygun altı ay önce göreve başlamış ve 1,5 ay önce de nişanlanmıştı.

Yayladağı İlçesi’nin Suriye sınırındaki Güveççi Mahallesi’nde askerler devriye atmaya başladı. Bu esnada insan kaçakçıları sınırdan atlayarak Türkiye’ye geçmeye çalışırken arbede çıktı. İnsan kaçakçıları ile güvenlik güçleri arasında çıkan arbedede askerimiz bıçaklandı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yapılan açıklamada şu açıklamada bulundu: “14 Şubat 2016 tarihinde saat 19.15 sularında Hatay/Yayladağı Görentaş Hudut Karakolu’nda görevli unsurlarımız, Suriye sınırından Türkiye’ye yasadışı hudut geçişinde bulunan bir gruba müdahale etmiş, çıkan çatışmada kahraman bir silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuştur.Kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bir cevap yazın