17 Nisan 2021

İKİ BAKANIN TELEFONUNDA BYLOCK ÇIKTI!..

iki bakanın telefonunda BYLOCK çıktı

iki bakanın telefonunda BYLOCK çıktı

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’nün gizli yazışmalar için geliştirdiği ByLock isimli programı kullananlar arasında iki bakanın da olduğu iddia edildi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, güvenlik birimleri şifresi kırılan bu programın AKP’li 2 bakanın kullandığı cep telefonunda yüklü olduğu bilgisine ulaştı.

Daha önce de 82 milletvekilinde By Lock tespit edildiği iddia edilmişti.

Kamuoyu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ‘siyasi ayağını’ merak ederken, gözler bakan, milletvekili ve belediye başkanlarına çevrildi. Siyasetteki FETÖ’cü tartışması sonrası güvenlik birimleri kritik bazı bilgilere ulaştı. Şifresi kırılan ByLock sisteminden AKP’li iki bakanın da çıktığı belirtildi.

KİM O BAKANLAR?

Her iki bakanın kullandığı telefon cihazlarına bu programın yüklendiği bilgisinin kesinleştiğini iddia eden Sözcü gazetesi, bakanların kim olduğunu ise şöyle ifade etti:

“Bakanlardan birinin kardeşi FETÖ’ye yakın bir isim. Bu bakan, AKP’nin ilk yıllarından beri aktif ve önemli görevler üstlendi. Telefonunda ByLock tespit edilen ikinci bakan ise siyasette iniş-çıkışlar yaşayan bir isim. 2007’den sonra yıldızı parladı. Oğlu da halen FETÖ’den tutuklu bir isimle aynı büroda çalıştı.”

Bir cevap yazın