28 Haziran 2021

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ’ı Ziyaret Etti!

ibb-baskani-ekrem-imamoglu-tekirdaga-ziyaret

ibb-baskani-ekrem-imamoglu-tekirdaga-ziyaret

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ’ı Ziyaret Etti! Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ’a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu Tekirdağ’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çalışma azmi ve samimiyetiyle gönüllere taht kuran değerli kardeşim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Tekirdağ’da görmek bizi çok mutlu etti, bize büyük güç verdi. Z

Ziyaret programı çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin değerli bürokratları ile işbirliği toplantımızı gerçekleştireceğiz. Tekirdağ ile İstanbul birlikte neler yapabilir bunu değerlendireceğiz. Değerli başkanıma ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, tüm Tekirdağ halkının selamlarını iletiyorum. Değerli vatandaşlarımıza hizmet etmenin enerjisiyle çalışmalarımıza omuz omuza devam edeceğiz” dedi.

ekrem-imamoglu-kadir-albayrak

Tekirdağ’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da, İstanbul’un sadece kendisini değil çevresini de etkileyen bir konumda olduğunu belirterek, “Trakya‘nın ve Marmara‘nın iyi bir tasarrufu, iyi bir planlaması olması halinde Türkiye’nin soluk alacağını hepimiz biliyoruz.

Trakya ile birlikte bölgemizde şuan resmi nüfusu ile 26-27 milyonluk bir bölgeden bahsediyoruz. Türkiye’nin neredeyse üçte biri. Ekonomik anlamda çok daha fazlası. Bu anlamda biz süreci yönetiyoruz. Buraya gelişimizdeki temel amaçta bu. Karşılıklı işbirliği içerisinde neler yapabiliriz noktasında değerlendirmelerimiz olacak. Başkanımızın koordinasyonu ve sizlerin katılımı ile süreci toparlarız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ziyaret anısına Başkan İmamoğlu’na bazı hediyeler takdim etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ ziyaret programı çerçevesinde gün içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin işbirliği anlamında yapılabilecek çalışmaların ele alınacağı değerlendirme ve koordinasyon toplantısına da katılacak.

İmamoğlu deprem simülasyon tırını ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili vatandaşlara uygulamalı eğitim verilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Simülasyon Tırı‘nı da ziyaret etti. Hem Tırla ilgili hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin deprem konusunda yaptığı çalışmalar ile ilgili Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener‘den bilgi alan Ekrem İmamoğlu, Marmara Bölgesi‘nin deprem konusunda riskli bölgelerden biri olduğunu, bu konuda önemli çalışmaları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ettiğini belirtti.

Esnafa ziyaret

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte esnafları ziyaret eden Ekrem İmamoğlu esnafla sohbet ederek istek ve önerilerini dinledi. Tekirdağ’da olmaktan son derece mutlu olduğunu belirten İmamoğlu, “Tekirdağ, İstanbul ile birlikte Türkiye’nin ekonomik açıdan önemli şehirlerindendir. Karşılıklı geliştireceğimiz iş birliği sayesinde güzel işler başaracağımızı düşünüyorum. Bu esnaf kardeşlerimizin de yüzünü güldürecektir.” dedi.

Başkan Kadir Albayrak da kamu hizmetinin gereği ve toplumsal dayanışmanın bir ifadesi olarak tüm vatandaşların yanında olduklarını belirterek, “El ele, gönül gönüle, omuz omuza her şeyin en iyisini hak eden halkımıza hizmet verme onurunu paylaştığımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Tekirdağ ziyaretinde, zor bir süreçten geçmekte olan esnafımızı ziyaret ettik, onların istek ve şikâyetlerini dinledik ve kendileriyle iyi dileklerimizi paylaştık. Bu zor günleri de hep beraber geride bırakacağız.” ifadelerini kullandı.

Vali Yıldırım’a ziyaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım‘ı makamında ziyaret etti. Vali Yıldırım’a özel basım Nutuk hediye eden Ekrem İmamoğlu, “İstanbul ve Tekirdağ’ın yapacakları iş birliğinin ilk adımlarını atmak için ilinizdeyiz. Bu konuda Sayın Aziz Yıldırım’ın da önerileri ve uyarıları olacaktır. Kendisine bizi kabul ettiği için teşekkür ederiz.” dedi.

Tekirdağ İstanbul’un batıya açılan kapısı…

Vali Yıldırım da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Tekirdağ’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “İstanbul bir dünya başkenti ve Tekirdağ da İstanbul’un batıya açılan kapısıdır.” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, Ekrem İmamoğlu’nu Tekirdağ’da ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek Vali Aziz Yıldırım’a göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür etti.

Bir cevap yazın