7 Haziran 2021

Hızlı Tren’in Tarihi Belli Oldu!

Hızlı Tren'in Tarihi

Hızlı Tren’in Tarihi Belli Oldu! Yıllardan beri gündemde olan ve bölge için oldukça önemli bir yere sahip olan Halkalı–Kapıkule arasında Hızlı Tren Hattı Projesi’nin kesin programa alındığı öğrenildi.

Hızlı Tren’in Tarihi Belli Oldu! Hudut Gazetesi’nden Olay Güler‘in haberine göre; Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu tarafından açıklanan raporda proje ihalesine yılbaşı itibariyle çıkılacağı ifade edildi. Komisyon Başkanı Özcan Soyupak’ın okuduğu raporda; “Araştırmamız esnasında ilimiz(Edirne) için müjdeli haber sayılabilecek hızlı tren projesinin başlamak üzere olduğunu, Halkalı-Edirne arasındaki hattın programa alındığını öğrendik.” ifadesi yer aldı.

“En Az 3 Yıl Sürecek”

Hızlı trenin saatte 200 km ile 1 saat 35 dakika seyahat süresi olacağını söyleyen Soyupak; “Yılbaşından itibaren Halkalı-Çerkezköy hattı ile Çerkezköy-Kapıkule hızlı tren hattı ihaleleri gerçekleşiyor. Yeni yapılacak hızlı tren hattı tamamen yeni bir güzergah üzerinde yapılacak olup, seyahat hızı 200 km, seyahat süresi de 1 saat 35 dakika olarak tespit edilmiştir. En az 3 yıl sürecek proje bitiminden itibaren 6 ay boyunca test edildikten sonra hizmete girecektir.” dedi.

Halkalı – Kapıkule Hızlı Tren Güzergahı

İşte daha önce açıklanan Halkalı Kapıkule hızlı tren güzergahı şöyle olacak; Halkalı, Ispartakule,  Siding (Çatalca), Çerkezköy, Çerkezköy Yük, Büyükkarıştıran, Lüleburgaz, Babaeski, Siding (Havsa), Edirne, Kapıkule

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın