3 Temmuz 2021

HIZLI TREN VE HAVAALANI İÇİN NE DEDİ?

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya için oldukça önemli olan 'Edirne-Kırklareli Havalimanı Projesi' ve 'Hızlı Tren Projesi' hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Trakya için oldukça önemli olan ‘Edirne-Kırklareli Havalimanı Projesi’ ve ‘Hızlı Tren Projesi’ hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Selahattin Minsolmaz, basın toplantısında, hükumet olarak başarılı çalışmalar yaptıklarını, verilen sözlerin yerine getirilmesi için çalıştıklarını, işçi, memur ve emekli olmak üzere her kesime yönelik hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Minsolmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, Edirne-Kırklareli Havalimanı Projesi çalışmalarının sürdüğü yönündeki açıklamalarının Trakya’da çok büyük bir heyecanla karşılandığının altını çizdi.

Trakya’ya değer katacak

Havalimanı çalışmalarını Trakya milletvekilleri olarak yakından takip ettiklerini söyleyen Minsolmaz şöyle konuştu: “Çalışmalar, etkin bir şekilde sürüyor. Bu konular, kapsamlı mühendislik ölçümleri ve uzun süreli çalışmaları gerektiriyor. Edirne-Kırklareli Havalimanıyla Trakya’da çok ciddi bir havayolu ulaşımı da sağlanmış olacak. Bu proje aynı zamanda, Trakya’ya çok ciddi katma değer sağlayacak”

İhale bu yıl yapılacak

Hızlı Tren Projesi’yle ilgili de açıklamada bulunan Minsolmaz, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile görüştük. İhale bu yıl yapılacak. Hızlı tren, tamamen mevcut hattın iyileştirilmesi gibi yorumlanıyor. Bununla ilgili bir durum söz konusu değil. Bu proje yeni bir güzergah, yeni bir mühendislik projesi. Aldığımız bilgilere göre, Lüleburgaz’dan İstanbul’a 32 dakika, Edirne’den İstanbul’a 60 dakikada ulaşan hızlı bir tren.” dedi.

 

Bir cevap yazın