15 Nisan 2021

HEDEF BELEDİYELERDEKİ FETÖCÜ’LER!..

Başbakan Binali Yıldırım FETÖ ve bölücü diğer terör örgütleriyle bağı olmuş, lojistik destek sağlamış, kamu imkânlarını sunmuş yerel yönetici ve devlet memurlarının kamudan temizleneceğini, ilk uygulamanın Milli Eğitim’de başladığını söyledi

Yıldırım, Ak Parti MYK öncesi partiye gelişinde gazetecilerle bayramlaştı ve sorularını yanıtladı.

Bayramların kardeşliğin arttığı, sevginin saygının doruğa çıktığı müstesna günler olduğunu ifade eden Yıldırım, “Ümit ederim ki bu bayram ülkemiz ve bölgemiz için de güzel günlerin habercisi olur… Ülkemizi bölmeye çalışan kardeşliği birliği beraberliği yok etmeye çalışan terör örgütü ile de amansız mücadele devam ediyor. Hudutların yüzde 100 güvenliği sağlanana kadar, hem milletimize yönelen tehditler tamamen yok olana kadar, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bir alan oluşturma faaliyetleri de devam edecek Fırat Kalkanı operasyonu ile. Aynı zamanda yurtiçinde belirlenmiş 10-12 terör örgütünün yuvalandığı bölgeleri de bertaraf etmek için asker, polis, geçici köy korucularımız canla başla çalışıyor” dedi.

İlk uygulama başladı

Başbakan, bir gazetecinin “FETÖ temizliği devam ediyor, PKK ile bağlantılı olduğu iddia edilen kamu personeli de görevden alınacak mı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Bildiğiniz gibi KHK’ler ile öncelikle FETÖ ile irtibatlı, iltisaklı, faal olarak çalışmış, onlara katkı sağlamış kamuda istihdam edilenlerin memuriyetten çıkarılması kararı alındı, uygulamaya konuldu. Daha sonraki kararnamelerde bölücü terör örgütünün bir şekilde içinde olmuş, lojistik destek sağlamış terör örgütünün faaliyetlerine katılmış, eldeki kamu imkanlarını terör örgütü amacı doğrultusunda aracılık yapmış yerel yönetici ve devletin memurlarına benzer bir uygulamayı da başlatmış bulunuyoruz. İlk uygulaması da MEB’de başladı. İçişleri de valiliklerle; belediyeler hakkında suça karışmış bölücü terör örgütüne yataklık etmiş, destek olmuş, onlarla birlikte çalışmış, kamu kaynağının terör örgütü amacı doğrultusunda rıza göstermiş olan, izin vermiş olan, belediye başkanı olsun belediye meclis üyesi olsun benzer uygulama da yapılacaktır. Nasıl yapılacağı kararnamede açık şekilde belirtildi.”

Bir cevap yazın