28 Haziran 2021

Hastane Bahçesine Bekleme Çadırı Kuruldu!

hastane-bahcesine-bekleme-cadiri-kuruldu

hastane-bahcesine-bekleme-cadiri-kuruldu

Hastane Bahçesine Bekleme Çadırı Kuruldu! Çerkezköy’de artan Covid-19 vakaları ve Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaşanan yoğunluk nedeni ile Çerkezköy Belediyesi tarafından Devlet Hastanesi Bahçesi’ne Bekleme Çadırı kuruldu.

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde son günlerde yaşanan yoğunluk ve artan Covid-19 vakaları nedeni ile Çerkezköy Belediyesi tarafından Çerkezköy Devlet Hastanesi Bahçesi’ne 80 metrekarelik ‘Bekleme Çadırı’nın kurulduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Havaların soğuması ile birlikte Devlet Hastanemize başvuran vatandaşlarımızın sayılarında önemli bir artış ve yoğunluk oluştu. Özellikle soğuk ve yağışlı havalarda Covid-19 salgınında mesafe çok önemli olduğu için vatandaşlarımız zorunlu olarak dışarıda beklemek zorunda kalıyordu.

80 metrekarelik çadır kuruldu

Hastane yetkililerinden ve vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda Çerkezköy Belediyesi olarak Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin bahçesine 80 metrekarelik bir Bekleme Çadırı kurduk. Hastane içerisinde yoğunluk olduğu zaman vatandaşlarımız gelip burada sıralarını bekliyorlar. İçerisinde mesafeli oturma düzeni ve ısıtması da bulunan Bekleme Çadırımız salgın boyunca Çerkezköy halkının hizmetinde olacak.” dedi.

Bir cevap yazın