30 Kasım 2020

Hasip Turhan Gülaçar kimdir?

hasip-trhan-gulacar-kimdir

Hasip Turhan Gülaçar kimdir? Lüleburgaz Haber olarak 16 Aralık’ta gerçekleştirilecek eğilim yoklaması öncesinde tüm aday adaylarını tanıtmak ve projelerine yer vermek için bir yazı dizisi hazırladık. Kurulduğu günden beri, terör propagandası yapan kişi, kurum, kuruluş ve siyesi partiler hariç her görüşe eşit mesafede yaklaşımlarını sürdüren ve yer veren haber sitemizde ve haber sayfamızda aday adayları ile iletişime geçtik. Seçim sürecinde tüm aday adaylarına başarılar dileriz. Keyifle okumanız dileğiyle…

Hasip Turhan Gülaçar kimdir? Yazı dizimize Hasip Turhan Gülaçar ile başlıyoruz. Gelin Hasip Turhan Gülaçar’ı kendi cümleleriyle tanıyalım: Hasip Turhan Gülaçar: “16 ŞUBAT 1967 ‘de VİZE İlçemizde doğmuşum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Vize’ de tamamladıktan sonra Lisans eğitimimi İ.T.Ü. İnşaat Fakültesinde yaparak 1989 yılında, İNŞAAT MÜHENDİSİ ünvanını aldım.

Vatani görevim için gittiğim İzmir Narlıdere yedek subay okulunu 2.likle bitirdikten sonra askerliğimi Vize 41.Piyade tugayında tamamladım. 1992 yılında Lüleburgaz Belediyesinin açtığı sınavı kazanarak İnşaat Mühendisi olarak devlet memurluğu görevime başladım.

1993-1995 yılları arasında imar işleri ve fen işleri müdürlüklerini bir arada,1995 ve 2000 yılları arsında fen işleri müdürlüğü görevini yürüttüm.Bu dönem içinde birlikte çalışmaktan onur duyduğum belediye başkanım Çetin Yelmez’i rahmetle anmadan geçemeyeceğim. Mekanı cennet olsun. 1999 yerel Seçimlerinden sonra sayın belediye başkanım Emin Halebak ile kısa bir süre çalıştıktan sonra 2000 yılında istifa ederek serbest inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladım.

Görev yaptığım dönem içerisinde sayısız , park,bahçe,meydan düzenlemesi, imar uygulamaları ile,otopark, cadde ve sokak,kanalizasyon,temiz su hattı gibi çalışmaların proje ve yapım işlerini gerçekleştirdik. Yaklaşık 18 yıldır devam eden iş hayatımda bir çok konut, fabrika, resmi hizmet binası, otel, sanayi yapısı , düğün salonu, arıtma tesisi gibi yapıların proje ve kontrollük hizmetlerinde görev aldım.

Lüleburgaz Huzurlu Ve Güvenli Yaşam İçin Dayanışma Derneği, Lüleburgaz Şehir Kulübü Derneği, Lüleburgaz Fenerbahçeliler Derneği, Lüleburgaz Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Lüleburgaz Spor Kulübü Derneği gibi birçok derneğin faal üyesiyim.

Şehrimizin güzide takımı Lüleburgazspor Kulübünde başkanlık, asbaşkanlık, 2. başkanlık gibi görevler dahil olmak üzere uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği yaptım. 2004 yerel seçimleriyle birlikte CHP başladığım siyası yaşamımda 2009 -2011 yılları arasında sayın milletvekilim Turabi Kayan başkanlığında ilçe yönetim kurulu üyeliği yaptım.

Eşim Hamiyet Gülaçar halen CHP il sekreterliği ve Kadın kolları MYK üyeliği görevlerini yürütmektedir. 21 yaşında Övgü isimli bir kız ile 26 yaşında Olgu isimli bir erkek çocuk babasıyım. 30. yılıma yaklaştığım meslek yaşamımın tamamı belediyeler ile ilişki içine geçti.Bu süre içinde belediyecilik adına edindiğim birikimleri toplum yararına kullanmanın en iyi yolunun belediye başkanlığı olacağı düşüncesiyle Lüleburgaz belediye başkan aday adayı olmaya karar verdim.

Demokrasiye,evrensel değerlere,bilimsel çalışmaya,planlamaya,kamusal denetime,toplumculuğa,çevreye,tarihe,kültürel değerlere, ulusal çıkarlara önem veren,insan odaklı,çözümleyici,sürdürülebilir bir yönetim anlayışından yana olduğumun bilinmesini isterim. ”Doğan her bebek Allah’ın bize emaneti,ölen her birey bizim Allah’a emanetimizdir.” anlayışıyla doğumdan ölüme kadar belediye vatandaşın yanında olmalıdır.” Hasip Turhan Gülaçar – İnşaat Mühendisi

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın