29 Haziran 2021

Halk Eğitim Merkezinde Erbakan Konferansı!

Halk Eğitim Merkezinde Erbakan Konferansı! Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi tarafından, 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. yıl dönümü dolayısıyla Halk Eğitim Merkezinde program düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezinde Erbakan Konferansı! Edirne’deki konferansta İstiklâl Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilâvetinin ardından açılış ve selamlama konuşması yapan AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

Tarihe not düşmek, gelecek tasavvuru ile başlar. Geleceği tasavvur etmekse; bugünün inşasıyla başlar. Merhum Erbakan hocamız diyor ki: “Dünyaya yön veren ve tarihe şan veren hareketlerin itici gücü tarih boyunca gençler olmuştur. Bir milletin asıl gücü; tankı, topu değil; imanlı, inançlı evlatlarıdır.”

Tüm insanlığın ortak talebi olan barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzurun İslam ile mümkün olduğunu belirten Hocamız, inanan gençleri bütün bu değerlerin teminatı olarak görmüş ve göstermiştir. Evet bu görüşten hareketle Anadolu Gençlik olarak iyinin, güzelin, doğrunun, faydalının ve adil olanın hayatın her alanında tesisi için çalışıyoruz.

Sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen Eğitimci-Yazar İbrahim Veli ise, şöyle konuştu:

Erbakan Haftası’nda; onunla giden hatıralardan daha çok, ondan kalan prensipler gündeme taşınmalıdır. Erbakan’dan bize, insani ilişkilerde nezaket ölçülerinden ödün vermeyen bir hâl, şartlar ne olursa olsun, her seferinde azimle mücadeleye kaldığı yerden devam eden bir pay ve yapacaklarının dağılım ve bütçesinin belirtildiği bir kalkınma planı kaldı.

Bize kalan bu mirasın farkında olsak, ciddi çalışmama, zamanı iyi kullanmama ve narkozlanma gibi sorunlarla kısa sürede mücadele edebilir ve yol alabiliriz. Böylelikle yönetim mantığı açısından mevcut sisteme alternatif olabilir, bize özgü hamlelerle kısa sürede insanımızı ikna edebiliriz.

Zor değil ancak kimse zorlamıyor. Hayalleriniz, gerçekliğin sınırlarını zorlama noktasına kadar varıyor mu? Varmıyorsa “Erbakan’ı anlıyorum” demek anlamsız! Mücadeleniz, küresel bir meydan okumaya dönüşüyor mu? Dönüşmüyorsa, “Erbakan’ı takip ediyorum” demenin faydası yok! Sorumluluğunuz, ağırlığına rağmen insanları güldürebilecek düzeye geldi mi? Gelmediyse, “Erbakan’ın üslubu”ndan nasibiniz yok!

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın