3 Temmuz 2021

BAŞKAN HALEBAK BRÜKSEL’DE

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak Belçika’nın Brüksel kentindeki ‘ Open Days ‘ Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası’na katıldı.

Lüleburgaz Belediyesi resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan bilgiye göre, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) 12 – 15 Ekim tarihleri arasında Brüksel’de AB Komisyon ve Bölgeler Komitesi’nin birlikte hazırladığı ‘Open Days’ Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası’na katılım gösterdi.

Open Days etkinliği nedir?

Open Days, Avrupa Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu Bölgesel Politika Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 30 ülkeden 177 yerel idarenin katıldığı bir etkinlik. AB karar mercilerini, ulusal, yerel ve bölge politikacıların, politika uzmanlarını, iş dünyası temsilcilerini ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren etkinliğe her yıl yaklaşık 6.000 yerel yönetim üyesi katılıyor. Etkinliğin öncelikli hedefi, yerel idarelerin iyi örnek paylaşımında bulunmaları ve böylelikle hizmet kalitelerini arttırmalarıdır. Yerel idarelerin birbirleriyle işbirliği oluşturmaları için uygun ortamlar yaratılacaktır.

SODEM heyeti, ‘Open Days’ kapsamında etkinliklere ve çalıştaylara katılarak bir dizi görüşme gerçekleştirecek. 14 Ekim’de Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye Dostları Grubu ile Genç İşsizliği ile Mücadele konulu bir panel düzenlenecek. Aynı gün Avrupa Parlamentosu’nda Friends of Turkey, FES ve SODEM işbirliğinde AB-Türkiye Yerel Yönetimler arası işbirliği konulu bir panel düzenlenecek. Panelin ardında da SODEM‘i ve belediyelerimizi tanıtan bir resepsiyon gerçekleştirilecek. 15 Ekim’de de Hollanda’da kent ve kent çevresi tarımı konularında en iyi örnekleri ve kurumsal yapıları, belediyelerin bu konulardaki çalışmalarının inceleneceği bir gezi gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın