3 Temmuz 2021

HAKEMİ OYUNDAN ATTI DÜNYA NELER DEDİ!..

Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan maç, uzun yıllar unutulmayacak maçlardan biri olarak futbol tarihine geçti. Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun’un Galatasaray maçında hakem Deniz Ateş Bitnel’e yere düşen kırmızı kartı alıp hakem gibi göstermesi sadece Türk spor basınında değil dünya basınında da geniş yer buldu.

Bordo-mavili takımın futbolcusu Salih Dursun’a yabancı basını manşet haberlerinde şöyle yer verdi:

İNGİLTERE

İngiliz Gazetesi The Sun, “Türk liginde kaos” başlığı ile okuyucularına duyurdu.

BBC ise, “Trabzonsporlu Salih Dursun, hakeme kırmızı kart gösterdi” başlığını kullandı.

Daily Mail de, Salih’in bu hareketinin, 1995 yılında İngilizlerin efsane oyuncularından Paul Gascoigne’nin hakem Dougie Smith’e gösterdiği sarı kartı hatırlattığı ifade edilerek, “Salih Dursun, Gascoigne kadar şanslı değildi” yorumunda bulunuldu.

ALMANYA

Almanların en tanımış gazetelerinden Bild, “Türkiye de çılgın maç. Oyuncu hakeme kırmızı kart gösterdi ve oyundan atıldı” başlığı ile haberi okuyucularına duyurdu.

İSPANYA

İspanyol Marca gazetesi de, Salih Dursun’un hakeme gösterdiği kırmızı kart için, “Hakeme kırmızı gösteren oyuncu atıldı” başlığını atarken, Salih Dursun’un hakemin kararları ile dalga geçmek amacı ile bu hareketi yaptığını okuyucularına aktardı.

RUSYA

Rusya basınından RFN de, “Trabzonsporlu Türk futbolcu hakeme kırmızı kart gösterdi!” başlığıyla haberi duyurdu.

ABD

Salih Dursun’un maçın 86. dakikasında hakem Bitnel’e gösterdiği kırmızı kart, Amerikan basınında da yankı uyandırdı.

Sports Illustrated, “Hakeme kırmızı kart gösteren Trabzonsporlu oyuncu maçtan atıldı” başlığıyla verdiği haberinde, Salih Dursun’un, hakem Bitnel’in elinden kartı kaparak kendisine sahayı terk etmesi için eliyle işaret ettiği belirtildii.

SB Nation da, “Futbolcunun hakeme kırmızı kart göstermesiyle Türk futbol maçı kaosa sürüklendi” ifadelerini kullandı.

Haberde Salih Dursun’un hakeme kırmızı kart göstermesine rağmen kendisinin de kırmızı kart ile oyun dışı kalmaktan kurtulamadığı ifade edildi.

ÇİN

Çin spor basını da, “Futbol tarihinde yeni bir sayfa” denildi.

Ifeng Sports, “Orta hakem kırmızı kart gördü, futbol tarihinde yeni bir sayfa açıldı. Türk futbolcu, kırmızı kartı kaparak hakeme gösterdi, hakem de kartı geri alıp bu futbolcuya tekrar gösterdi” ifadelerini kullandı.

Sina Sports da, “Şok! Hakem kırmızı kart gördü” başlıklı haberinde Salih Dursun’un hakeme kırmızı kart gösterdiği anın fotoğraflarını okuyucularına aktardı.

İSVEÇ

İsveç’in Aftonbaldet gazetesi, “Erkan Zengin’in gol attığı maçta kaos çıktı” başlığını kullanırken, haberde “Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında Galatasaray’ın Trabzonspor’u 2-1 mağlup ettiği maçta 4 Trabzonlu futbolcuya kırmızı kart gösteren hakem Deniz Ateş Bitnel geceye damgasını vurdu. Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun’un, hakemin elinden kırmızı kartı alarak Bitnel’e göstermesi de maçla ilgili en çok konuşulan olaylardan biri oldu” ifadeleri yer aldı.

İsveç devlet televizyonu SVT ise “Skandal: Zengin’in takım arkadaşı hakemi oyundan attı” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın