7 Haziran 2021

HADLERİNİ BİLSİNLER!

erdin-bircan

erdin-bircan

Hadlerini bilsinler! CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın AKP MKYK Üyesi Ayhan Oğan’ın açıklamaları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Bircan açıklamasında şunları söyledi: Türkiye Cumhuriyeti 1923’te Atatürk tarafından kurulmuştur. Cumhuriyet, bizzat O’nun tarafından yönetilen Kurtuluş Savaşının kazanılması ile kuruldu. Tarih ve ahlak yoksunlarının, artık ne içiyorlarsa o kafa ile yaptıkları açıklamalar yok hükmündedir. Bir lafın değerlendirilmesi için söyleyenin önce adam olması gerekir. 15 Temmuz sonrası bir devlet kurulduysa, Türkiye Cumhuriyeti yıkılmış demektir. Adında Cumhuriyet olan Savcılar ne iş yapıyor? Bu kadar mı acizler bu açıklamalara hak eden davaları açamıyorlar? Cumhuriyeti korumak için görevli olduklarının şuurunda değillerse bırakıp gitsinler. Cumhuriyet Savcısı kalmadı mı bu kendini bilmeze dava açamıyor? Savcılık kamunun haklarını korumak için yapılmak zorunda olan kutsal bir meslektir. Cesareti olmayanların savcı olmaya hakları yoktur.
Yalanı meslek haline getirmiş siyasilere karnımız tok. 15 Temmuz’da Marmaris’te otelde saklananı da, tünele kaçanı da, gecekonduda titreyeni de, Gürcistan sınırından uçakla çıkıp geri geleni de biliyoruz. Bunların hiç biri Sayın Genel Başkanımız değildi. Ama bu saydıklarım Cumhurbaşkanı, Başbakan, Belediye Başkanı, Bakanların hepsi ama hepsi AKP’liydi.
Yeter artık. Milletin aklı ile alay etmeyi bırakın. Bir kere doğruyu söyleyin.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın