28 Haziran 2021

Geçkinli’ye Daha Fazla Zarar Vermeyin!

geckinliye-daha-fazla-zarar-vermeyin

geckinliye-daha-fazla-zarar-vermeyin

Geçkinli’ye Daha Fazla Zarar Vermeyin! CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Süolğlu’nun Geçkinli köyünde yapılmak istenen linyit ocağı ve tesisi için TBMM’de açıklama yaptı.

“AKP giderayak talana, çevre katliamına hız vermiş durumda” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Saroz Körfezi‘nde yasa tanımaz talan sürerken Edirne’mizin Süloğlu İlçesinin Geçkinli köyünde birinci sınıf tarım arazisi ve mera alanına linyit ocağı ve tesisi için izin alınmaya çalışılıyor. Bu arazileri yok etmeye çalışan insanların vicdanının kömürden de kara olması gerekir” ifadelerini kullandı.

Geçkinli Köyünde yaşayanların yıllardır Linyit Ocağının getirdiği sorunlarla mücadele ettiğini belirten CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Geçkinli Köyü uzun yıllardır hastalıkla mücadele ediyor

“Geçkinli köyünde mevcut ocak nedeniyle orada yaşayan vatandaşlarımız zaten uzun yıllardır toza, gürültüye, ise, kokuya katlanmakta; hastalıkla mücadele etmektedir. Tarımda ve hayvancılıkta verimleri düşmüştür. Çamaşırlarını dahi asamaz durumdalar. Ortada bir çevre sorunu varken AKP ‘Bu yetmez.’ diye yenilerini eklemekte, yeni ocak ve tesislere izin vermektedir.

Açılmak istenen tesislerin yakınlarında gölet ve dereler vardır. Bu alanlar birinci sınıf tarım toprağı ve meradır. 3-5 kişinin çıkarı için çalışacağınıza Geçkinli köylülerin yanında olun.”

Bir cevap yazın