16 Nisan 2021

FLAŞ!.. PKK KERKÜK’E GİRDİ!..

Flaş! PKK Kerkük'e girdi

Flaş! PKK Kerkük'e girdi

Flaş!.. Vatan haini kalleş terör örgütü PKK Kerkük’e girdi. Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) PKK’lı teröristlerin kente girdiğini açıkladı. Kerkük Sesi Gazetesi ise teröristlerin fotoğraflarını yayınladı.

TKÜUGD Başkanı ve Kerkük Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Güngör Yavuzaslan,”21 Ekim günü sabaha karşı DAEŞ militanlarının kente saldırması üzerine oluşan kaos ortamından faydalanan PKK’lı teröristler kente girdi. Başta Kerkük Kalesi olmak üzere birçok kritik noktada peşmergenin izin vermesiyle PKK’lı militanlar konuşlandı” diye konultu. Yavuzaslan, Irak’ta DAEŞ’e karşı mücadelede PKK’lıların yer almasının örgütü legalleştirme için yapıldığını söyledi.

TKÜUGD, bazı medya organlarında örgütle ilgili haberlerde örgüt üyeleri için bilinçli olarak kampanya yürütüldüğünü açıkladı. Dernekten yapılan açıklamada, “Son günlerde Suriye ve Irak’ta DAEŞ’la mücadele sırasında PKK’lı teröristlerin haberleri yürütülen kampanya ile taraflı yapılmaktadır. Terör örgütü üyelerinin foto ve görüntüleri sözde teröre karşı mücadele eden savaşçılar algısı oluşacak şekilde yapılmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın