4 Temmuz 2021

FİRMA CEZAYI KESTİ!

Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’in sosyal medya hesabındaki paylaşımına firmadan yanıt geldi. Gün içerisinde yaşanan üzücü olay karşısında firma yetkilileri de duruma duyarsız kalmadı.

Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker bugün yaşadığı bir olayı takipçileriyle şöyle paylaştı: “Bugün saat 14:00’te Kaynarca’ya gelirken, Kurtdere mevziinde yol kenarında duran bu kamyondan aşağıya çöp, v.b malzeme atıldığını gördüm ve hemen durdum, aracın önden ve arkadan fotoğrafını çekip, araç sürücüsüne kartvizitimi verdim ve ona sadece şunu söyledim, ‘Yarım saat sonra geldiğimde yerde 1 adet çöp v.b görürsem olabilecekleri düşün…, ve yarım saat sonra geldiğimde yerde hiç bir çöp parçası dahi kalmamıştı, ancak bunlar bizim gördüklerimiz ya görmediklerimiz… Çevre konusunda hepimize iş düşüyor lütfen duyarlı olalım…”

FİRMA MÜDAHALE ETTİ

Yetkili firma duruma derhal müdahale edip Doğal Yaşamı Koruma Vakfı(DAYKO)’nın hesabında şu açıklamayı yaptı: “Fotoğraftaki araç firmamızın aracı olup şahıs ise çalışanlarımızdan. Öncelikle sayın başkana paylaşımı ve hassasiyeti için teşekkür ederiz. Bu olay bizi derinden üzmüştür. Tamamıyla şirket misyonumuza aykırı bir davranış olup, böyle bir davranışı asla tasvip etmemiz söz konusu olamaz. Çalışanımıza konuyla ilgili ceza olarak Kaynarca fidanlık alanına 10 adet yetişmiş fidan ekimi ve kınama cezası verilmiştir. Konun yakinen takipçisi olacağımızı duyurur. Siz değerli DAYKO Vakfı takipçilerine özrü bir borç biliriz.”

Bir cevap yazın