16 Nisan 2021

FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINDI!..

FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ'den gözaltına alındı

Kırklareli’nde FETÖ operasyonu… 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik Kırklareli’nde yürütülen soruşturma kapsamında 1 kişi gözaltına alındı.

[facebook][tweet][Google]

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma sürüyor.

BYLOCK BULUNDU

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ’ye ait bir kolejde müdür yardımcısı olarak görev yaptığı öğrenilen ve cep telefonunda FETÖ üyelerinin haberleşmede kullandığı “ByLock” programı bulunduğu tespit edilen E.A’yı gözaltına aldı.

1 DOLAR DA BULUNDU

Şüpheli E.A’nın odasında yapılan aramada 1 dolar banknot ele geçirildi. E.A, Kırklareli Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

BYLOCK KAYITLARI NEREDE?

Örgütün ByLock yazışmalarının deşifre olmasının ardından uygulamanın kaydına da ulaşıldı. By Lock’un ABD’de David Keynes ismi üzerinden piyasaya sürüldüğü öğrenildi. Sahibi görünenin tabela bir şirket olduğu, arkasında ise örgütten bazı isimlerin bulunduğu belirlendi.

HERKES KULLANABİLİR Mİ?

By Lock, paylaşımların kripto özelliği ile başkalarının erişimini engelleyen bir akıllı telefon uygulaması. Herkesin kullanabileceği bir program değil. Programın en önemli özelliği sadece tarafların kullanıcı adlarını bilmesi ve karşıdan gelen onay kodunu girmesiyle çalışması. Sadece karşılıklı eklenen kişi ile iletişim kurulabildiği program üç gün içinde mesajları kendi kendine siliyor.

Bir cevap yazın