3 Temmuz 2021

ESNAFINA SAHİP ÇIK!..

O en zor gününde yanında… Bazen evinin anahtarını, bazen çocuğunu bile teslim ediyorsun… Cebinde para olmadığı zaman, tatlı bir tebessüm ile “Canın sağ olsun, daha sonra ödersin…” deyip, seni kardeş mantığıyla sorgulamadan alışveriş edebilmeni sağlıyor. Şimdi, esnafına sahip çıkma zamanı… Buradan kazanıyorsan, burada harcamalısın… Senin hep yanında olana sahip çıkmalısın…

tumkasderTÜMKASDER Genel Başkanı Murat Çalık, “Şimdi Esnafına Sahip Çıkma Zamanı” sloganıyla başlatılan kampanyaya gönülden destek verdiklerini belirterek, “Bu bölgede kazanan herkesin, bölgemizin esnafının ayakta kalması mantığıyla harcama kültürünü edinmesini bekliyoruz. Burada para kazanıp, harcamasını başka yerlerde yapanların üstünde esnafımızın “Ahilik Kültürü”ne yaslanan vebali var.

Cihan Sultanı Fatih’e, “Benden aldıkların benim siftahım olarak yeter, yan komşumdan da alışveriş yap, o da siftah yapsın” diyen esnaf gibi her köşe başındaki kardeşimizin bile kazanacağı bir kültürle insanımızın da esnafımızın da donanmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın