3 Temmuz 2021

EŞİNİN CESEDİNİ 2 YIL SAKLADI SONRA!..

Eşini boğarak öldürdükten sonra ormanlık alana atan sanığın cezası belli oldu.

Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Tozaklı köyünde, öldürdüğü eşinin cesedini 2 yıl evde sakladığı, daha sonra İstanbul’daki ormanlık bir alana bıraktığı iddiasıyla yargılanan sanığın cezası belli oldu.

Edinilen bilgiye göre, sanık, Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada verdiği ifadede eşi tarafından aldatıldığını iddia etti. Eşini boğarak öldürdükten sonra kokmaması için de belirli aralıklarla eve geldiğini belirtti.

“BOŞANMA DAVASI AÇTIKTAN SONRA EVDE BAŞKA ERKEKLE GÖRDÜM”

Sanık, ormanlık alana attığı eşi için daha sonra pişman olup polise geldiğini ifade etti. Çok pişman olduğunu söyleyen zanlı boşanma davası açtıktan sonra eve gelip eşini başka bir erkekle gördüğünü ve bu yüzden eşini boğarak öldürdüğünü açıkladı.

Mahkeme Kurumuş’u ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, indirim maddeleri uygulayarak cezayı 18 yıl 4 ay hapse dönüştürdü. Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Tozaklı köyünde boğarak öldürdüğü eşinin cesedini yaklaşık 2 yıl evinde sakladıktan sonra İstanbul’daki bir ormanlık alana bıraktığını söyleyen İbrahim Kurumuş polise teslim olmuş, alınan ifade doğrultusunda yapılan aramada Sevdiye Kurumuş’un cesedi bulunmuştu.

Bir cevap yazın