4 Temmuz 2021

“ERGENE İÇİN BİR ŞEYLER YAPMALI”

Trakya Kent Konseyleri Birliği Toplantısı Cumartesi günü Kırklareli İl Halk Kütüphanesi’nde yapıldı.  Toplantıda Ergene Bölgesi’ndeki sıkıntılara dikkat çekildi.

Trakya Kent Konseyleri Birliği Toplantısı’na Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay, Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaettin İkican, Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Aydın Karakoç, Edirne Kent Konseyi Başkanı Özer Demir, Çorlu Kent Konseyi Başkanı Ramadan Cesur, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Ersöz, Şarköy Kent Konseyi Başkanı Efrahim Galip, Ergene Kent Konseyi Başkanı Bora Küçükçetn, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilcen, Malkara Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu, Babaeski Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna ve Kent Konseyi Başkan yardımcıları ve üyeleri katıldı.

“Küçümsenecek sıkıntılar değil”

Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Aydın Karakoç, toplantıda yaptığı konuşmada,  “Mahalli seçimlerden sonra Kent Konseyleri’nin bir bölümü kongrelerini yaptılar, bir bölümü daha yapamadılar, bir bölümü ise yeni oluşum halindeler. Bu süreç eski yıllardan 2006-2007 yılarından günümüze kader geliyor. Aramızda geçmişte olduğumuz ve birlikte olamadığımız arkadaşlar var. Bu toplantı nedeni bir tanışma,  ilerde neler yapabiliriz, neler yapmamız gerektiğini konuşabilme, tartışa bilme ve ön bir fikir yapabilme anlamında bir başlangıç toplantısı olması için düzenledik. Çok yerde yapılandık yapılanamadığımız yerler var. Kent Konseyleri’nde bazı yerlerde sıkıntılar devam ediyor. Bina durumları, bütçe durumları, tapana yayılamayışımız, tabandan vatandaşlarımızın bu tür toplantılara ilgi duymayışı, buna benzer birçok sıkıntı var. Biz bu sıkıntıları bir kenara bırakarak hep birlikte Trakya Ergene Havzası için bir şeyler yapmamız gerekir. Kent Konseylerimizin arasında bugüne kadar maalesef ancak telefonlarla birbirimizi bazı şeyler yaptık. Ancak son 5 yıllık süreç içersinde Trakya Ergene Bölgesi’nde büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntılar öyle küçümsenecek sıkıntılar değil. El birliği ile gönül birliği ile tüm Trakya’nın bu sıkıntıları aşması gerektiğini inanıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın