7 Haziran 2021

ENEZ’DEKİ SALDIRIYA BİRCAN’DAN TEPKİ!

erdin-bircan

erdin-bircan

Enez’deki saldırıya Bircan’dan tepki! CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Kartopu Enez Gönüllüleri Deneğinin Enez sahil sakinleriyle yaptığı yasal toplantının belediye zabıtaları ve belediyede çalışanlar tarafından basılarak engellenmesine ilişkin yaptığı açıklamada; Enez’de bir korsan saldırısı olmuştur. Korsanlar ne yaparlarsa yapsınlar sonları bellidir. Bu saldırıyı yapanlardan ve yaptıranlardan Enezimizin kurtulması uzun sürmeyecektir” açıklamasında bulundu

Toplantının tamamen yasal ve önceden izin alınarak yapıldığına dikkat çeken CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan: “Enez için gönüllü olarak çalışan Kartopu derneğimiz halkımızla bir toplantı yapıyor ve nereden emir aldıklarını tahmin edebildiğimiz bir grubun saldırısına uğruyor. Yasaların uygulanmasından sorumlu olanlar da saldırıyı seyrediyor. Eğer vandallıklardan siyasi medet umanlar varsa onlara hatırlatmak isteriz ki Enez binlerce yıllık tarihi ve kültürü olan bir yerdir. Bu tarihi ve kültürü kimse kirletemez. Enezimize tarih içinde korsan saldırıları olmuş ama Enez korsanlara kalmamıştır. Sivil toplum kuruluşlarını faşist yöntemlerle engelleyeceklerini sananlar hayal görmektedir. Enezimiz kendi tarihine ve kültürüne yakışanı yapacak bu eşkıyalıkları yapanlardan ilk fırsatta hesap soracaktır.”

Yaşanan olaylarla ilgili kaymakamlık ve savcılığın şu ana kadar herhangi bir idari ve adli soruşturma yapmamasına da değinen Bircan, bir an önce başta kaymakamlık ve cumhuriyet savcılığı olmak üzere ilgili kurumların harekete geçerek bu saldırıyı gerçekleştirenlere karşı gerekli yasal işlemleri yapması gerektiğini, aksi halde suça ortak olacaklarını ifade ederek “Bugünün Türkiye’sinde iktidar partisi mensupları ve destekçilerinin suç işleme özgürlüğü var. Bir tek kara gömlekleri eksik olan bu saldırganlara karşı ne gibi işlem yapılacak merak ediyoruz” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın