22 Ocak 2021

“Enerji Bakanlığı’nın Enerjisi Yok!”

Enerji Bakanlığı'nın Enerjisi

Enerji Bakanlığı’nın Enerjisi Yok! Bircan: Enerji Bakanlığının enerjisi kalmamış. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın geçen sene doğalgaz indirimi için vermiş olduğu soru önergesi indirimden 1 sene sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından yanıtlandı. Bircan Bakanlık ile “Enerji Bakanlığının enerjisi kalmamış 1 sene sonra yanıt verebiliyor ancak, Bakanlığın hızına hayran kaldım!” diye dalga geçti.

Enerji Bakanlığı’nın Enerjisi Yok! CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın 27 Ocak 2016 tarihinde enerji fiyatlarındaki düşüşün tüketiciye yansıtılması için çalışma başlattıklarını söylediğini ve Bakanın 21 Nisan 2016’da da indirim için çalışıldığı söylediğini ifade ederek, 22 Eylül’de bir soru önergesi vermişti. Soru önergesi sonrasında indirimi yapmak zorunda kalan Bakanlık 1 Ekim’de yüzde 10 indirim yapmıştı.

Bakanlığın indirimin üzerinden bir seneden fazla geçtikten sonra soru önergesini yanıtladığının altını çizen Erdin Bircan, “Enerji Bakanlığının enerjisi kalmamış 1 sene sonra yanıt verebiliyor ancak Enerji Bakanlığının hızına hayran kaldım. 10-12 ay geçmeden hiçbir şey yapamıyor bakanlık.  Geçen sene ocakta indirim için çalışmaya başlayıp bizim gündeme getirmemiz sayesinde ekim ayında indirim yapabilmişlerdi. Konuyu biz 22 Eylül’de gündeme taşıdık,1 Ekim’de indirim yapıldı, yanıt vermeleri 1 seneyi geçti. Tüm işleri bu hızla yaptıkları da ortaya çıktı” dedi. Bircan’ın Eylül 2016’da vermiş olduğu soru önergesine Ekim 2017’de yanıt veren Bakan Berat Albayrak, “BOTAŞ’ın abone ve serbest tüketicilere uygulayacağı doğalgaz toptan satış fiyatlarında, 01 Ekim 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere %10 oranında indirim yapılmıştır” açıklamasını yapabildi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın