3 Temmuz 2021

EN ZOR ŞEY KENDİN OLARAK KALMAK

Bilgi Evleri’ nin Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ nde bu ayki konuğu Yazar Nevin Soysal AYDIN’dı.

Bilgi Evleri’ nin Gençlerle Baş Başa Sohbetleri’ nde bu ayki konuğu Yazar Nevin Soysal AYDIN’dı. Zeytinburnu Bilgi Evleri, değerler eğitimi çerçevesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay birbirinden değerli konu ve konuklarla açmaya devam ediyor.

Gençlerle Baş Başa Sohbetlerine bu ay “Gezegen Mavi’ye Yolculuk” isimli kitabıyla tanıdığımız yazar Nevin Soysal AYDIN katıldı.

Üyelerimiz konuk yazarımızı büyük bir coşkuyla karşıladı. Konuğumuz üyelerimizi selamladıktan sonra kendileriyle birlikte olduğu için çok ama çok mutlu olduğunu belirtti.Yarıyıl tatiline girerken karnelerinde başarı gösteren üyelerimizi tebrik eden yazarımız arzu ettiği başarıyı yakalayamayan üyelerimize de ikinci dönemde daha çok çalışarak başarabileceklerine inandığını söyledi.

Gezegen Mavi’ye Yolculuk isimli eseri hakkında üyelerimiz ile sohbet eden yazarımız bu kitabında peygamberlerden bahsettiğini ve özellikle peygamber nedir, neden gönderilmiştir, biz insanların neden peygambere ihtiyacı var bunları açıklamaya çalıştığını ifade etti. İnsan hayatında yer alan tüm ahlaki değerlerin ve erdemlerin peygamberler üzerinden insanlara öğretildiğini belirten konuğumuz yaratılış gayemizin farkına bu şekilde varabildiğimizi açıkladı.Yaratılış gayesinin gerçekleştirilmesi için ise gayret edilmesi gerektiğini ifade eden yazarımız hiçbir yeteneğin gayret etmeden ortaya çıkartılamayacağını söyledi. Başarılı insanların hayatlarını incelerseniz çok çalışarak büyük sıkıntıların üstesinden geldiklerini, çekilen zahmetleri, gösterilen emeği ve sabrı açıkça görebilirsiniz dedi.
Cesaretin de çok önemli olduğunu belirten konuk yazar; yeteneklerinizin peşinden giderken karşınıza birçok engel çıkacak. Sizi çıktığınız yoldan döndürmeye çalışan, engel olmaya çalışan birçok nedenle karşılaşacaksınız. Hayatta en zor şeyin sizi başkalarından farksız kılmaya çalışan bu dünyada kendiniz olarak kalabilmektir diyen yazarımız bununda büyük bir cesaret gerektirdiğini ifade etti.

Üyelerimize cesur olmalarını ve çok çalışmalarını tavsiye eden konuğumuz; daha sonra kitaplarını imzaladı. Üyelerimiz çekilen hatıra fotoğrafının ardından konuk yazarımızla vedalaştı.

1 2 3 4

Bir cevap yazın