3 Temmuz 2021

EMNİYET YILBAŞI İÇİN HAZIR!..

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü yılbaşında vatandaşların rahat ve huzurlu dakikalar geçirebilmesi için tedbirler aldı.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Halkımızın yoğun olarak bulunacağı Vilayet Meydanı, İstasyon Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Karaumur Caddesi, alış-veriş merkezleri, eğlence yerleri, bankalar ve kuyumcular civarlarına hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaç, vb. olaylara karşı personel takviyesi yapılarak, resmi ve sivil olarak yaya devriyeler çıkarılacak, ayrıca görevlendirilecek ekipler araçlarıyla kontrollerini gece geç saatlere kadar sürdüreceklerdir.

Vatandaşlarımız; Yılbaşı nedeniyle yapacakları alışverişlerinde, sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı tanımadıkları türden veya tereddüt ettikleri döviz cinsinden paraları alışverişlerinde kabul etmemeleri önem taşımaktadır.

Yeni yılın getirmiş olduğu mutluluk ve coşku ile alkol duvarını aşan vatandaşlarımızın, araçlarını alkollü iken kesinlikle kullanmamaları, hem kendi hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır.

Vatandaşlarımız yılbaşı günü asayiş ve trafik yönünden olabilecek şikâyetlerini ve şüpheli gördükleri şahısları en kısa süre içinde gördükleri ekiplere veya ücretsiz olan 155 Polis İmdat telefonuna bildirebileceklerdir.

Emniyet Müdürlüğü olarak; Kırklarelili vatandaşlarımızın yeni yıllarını kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir yıl geçirmelerini temenni ederiz.

Emniyet Müdürlüğü  (Haber Merkezi)          :  214 16 59

Şehit H.Yesin Polis Merkezi Amirliği         :  214 29 27

E-mail Adresi:                        :  kirklareli155@egm.gov.tr

 

Bir cevap yazın