30 Kasım 2020

EMİNE AVRUPA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK!

emine-avrupada-ulkemizi-temsil-edecek

emine-avrupada-ulkemizi-temsil-edecek

Emine Avrupa’da ülkemizi temsil edecek! Yalova’da gerçekleştirilen U-23 Türkiye Bayanlar Güreş Şampiyonası 53 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Emine Çataloğlu, Macaristan’da yapılacak olan U-23 Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

U-23 Türkiye Bayanlar Güreş Şampiyonası‘nda önemli başarılara imza atan Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Güreş Takımı sporcularından Emine Çataloğlu 53 kiloda Türkiye Şampiyonu olurken, Mehlika Öztürk 58 kiloda, Şaziye Nur Mertgenç 60 kiloda, Sultan Sivrihisarlı 63 kiloda ve Cemile Birlik 75 kiloda Türkiye üçüncülüğünü kazandı. 25 takımdan 95 güreşçinin mücadele ettiği şampiyonaya 7 güreşçi ile katılan Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 46 puanla takım halinde 4. oldu.

emine-cataloglu
emine-cataloglu

Elde edilen başarının ardından açıklamada bulunan takım antrenörü Fatih Kobal, daha büyük başarılar hedeflediklerini belirterek, “Öncelikle tüm güreşçi kardeşlerimi tebrik ederim. Güreşçilerimizin performanslarından çok memnunum. Çok önemli maçlara çıktılar ve takım halinde üçüncülüğü kıl payı kaçırdık. Bu sporun doğasında var. Bizim için önemli olan mücadelelerde güreşçilerimiz gerçekten çok iyi maçlar çıkardılar. Güreşçimiz Emine Çataloğlu 53 kiloda elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu ile ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek. Kendisini kutluyorum ve başarılar diliyorum. Umuyorum orada da ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve Altın Madalya ile ülkemize dönecek. Emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan U-23 Türkiye Bayanlar Güreş Şampiyonası’nda 53 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Emine Çataloğlu, 28 Mart – 02 Nisan 2017 tarihlerinde Macaristan’da yapılacak U-23 Avrupa Şampiyonası’nda Milli Takımımızda mücadele ederek ülkemizi temsil edecek.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın