21 Ocak 2021

Emin Halebak Yeniden Aday Mı?

Emin Halebak Yeniden Aday Mı? Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak yeniden aday olacak mı olmayacak mı? Bu soruyla ilgili görüşlerini aktaran Ertan Bayer, Hürfikir gazetesindeki köşe yazısında ‘Halebak yeniden aday’ diye yazdı.

Emin Halebak Yeniden Aday Mı? İşte Bayer’in o yazısı: ‘Halebak yeniden aday’ “2019 yılı ülkemizin belki de 50 yıl sonrası yaşam kalitesini belirleyecek olan gelişmelere gebe. Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Milletvekili seçimleri, belediye başkanlığı seçimleri 2019’da  yapılacak.

Ancak 2019 yılı ülkemizin yanı sıra bölgemiz için de önemli gelişmeleri kapsıyor.  Çünkü Trakya’nın, Kırklareli’nin ve Lüleburgaz’ın geleceğini belirleyecek olan seçimler de 2019 yılında yapılacak. 20. yılından bu beri yani 18 Nisan 1999 yılından beri Lüleburgaz Belediye Başkanlığı yapan Emin Halebak, yeniden Lüleburgaz Belediye Başkanı olacak mı? Kırklareli’nin Milletvekilleri ve siyasi isimleri kimler olacak o yıl belli olacak. Yani görünüşte böyle.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak girdiği ortamlar da bir daha Lüleburgaz belediye başkan adayı olmayacağını söylemişti. Bu söylemi ile rakiplerini ters köşe yaparken, Lüleburgaz’da da CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’na müdahale ederek şimdiden adaylığını garanti etme çalışmalarına başladı.

Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, Siteler Mahallesi Delege seçimlerinde mavi listeye, Hürriyet Mahallesi Delege seçimlerinde ise Kırmızı listeye oy isteyerek Emin Halebak’ın 2019 ‘da yeniden CHP’ni Lüleburgaz Belediye Başkan adayı olacağını sinyalini verdi.

Seçimlerde CHP’nin ilçe Başkanı Özgür Kaya beyaz liste çıkartırken, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ta tüm mahallelerde Özgür Kaya’nın rakibi olan listelere destek vererek adeta; “Benim Belediye Başkanlığımdan memnun olan beyaz listeye destek vermesin”  demek istedi.

Bundan sonra sözü CHP’li üyelere ve delegeler belirleyecek.  CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın Alaaddin Güncer kazanırsa  CHP’nin 2019 Belediye Başkan Adayı Emin Halebak olacak.

Belediye Başkanlığı makamında gözü olanlar kendilerine başka makam arayacak.

2019 yılında Lüleburgaz’ın kimler tarafından yönetileceğine de CHP’li üyeler ve delegeler karar verecek.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın