18 Ocak 2021

Emin Halebak: Çevreyolu Karayollarının Meselesi!

Çevreyolu Karayollarının Meselesi

Emin Halebak: Çevreyolu Karayollarının Meselesi! Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, çevreyolu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Emin Halebak: Çevreyolu Karayollarının Meselesi! Emin Halebak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çevre Yolu meselesinde ben 1999 yılından beri mücadele veriyorum. 2017 yılına geldik hatta Lüleburgaz’ın içerisinde tellerle kapatılmış yollar vardı. O yolu açmak için iki bakanın yolunu kestiğimde korumalar aşağıya inip saldırıya uğradıklarını sandılar. Sonra kaldırdık, ciddi bir para harcattılar bana, devletin yapması gereken bir iş olmasına rağmen. Çevre yolları karayolların meselesidir. Türkiye’de Bakanlar, Milletvekilleri, Başbakan 20 bin kilometre yol yaptığını söylüyor. Bu 20 bin km yol şehirlerden geçti. Tüm bu geçen çevre yolları da aynı şekilde yapıldı. Lüleburgaz içinde aynı şekilde yapılması lazım.

O Yolları Kim Yaptıysa!

Uzunköprü’nün çevresinden geçen yolu Uzunköprü Belediyesi mi yaptı? Necatiye ve Kuleli’yi, Necatiye ve Kuleli muhtarlıkları mı yaptı? Kimler yapıyor bu çevre yollarını? Çorlu’dan geçtik kim yaptı, Tekirdağ’dan geçtik kim yaptı? Lüleburgaz’a gelince, ben bana karşı olan saldırıların hiç birini devlet terbiyesi içerisinde cevap vermediğim için siyasi başka bir ortam mı yapılmak isteniyor. Ben tek şey soruyorum. O yolları kim yaptıysa burada da o yapmalı, oralarda belediyeler ne yaptıysa burada da Lüleburgaz Belediyesi de gerekeni yapar.” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın