28 Haziran 2021

Edirne’de Sokakta Kalan 3 Kardeşe Ev Müjdesi!

edirnede-sokakta-kalan-3-kardese-ev-mujdesi

edirnede-sokakta-kalan-3-kardese-ev-mujdesi

Edirne’de Sokakta Kalan 3 Kardeşe Ev Müjdesi! Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde oturdukları evin satılması nedeniyle eşyaları ile birlikte sokakta kalan ve Edirne Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından da geçici olarak bir otele yerleştirilen 3 kardeş için belediyeye ait 75 metrekarelik bir arsaya ev yapılacağını söyledi.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bedelsiz olarak oturdukları ev satılınca Hasan, Ferdi ve Tarık Ürkütmen, eşyaları ile birlikte sokakta kalmış; 3 kardeş Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından bir otel yerleştirilmişti. Hasan, Ferdi ve Tarık Ürkütmen için müjdeli haber Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan geldi.

Onlar için konut yapacağız

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 3 erkek kardeş için belediye tarafından ev yapılacağını söyledi. Gürkan, “3 erkek kardeş bedelsiz olarak, oturdukları ev satışa çıkınca eşyaları ile birlikte sokakta kalmıştı. Sosyal Yardımlaşma Vakfı kendilerini bir otele yerleştirmişti. Dün kendileri ile görüştüm. Belediye evlerinde 75 metrekarelik bir arazimiz boş. Oraya onlar için bir konut yapacağız.

Biz belediye olarak konutu yapacağız, Edirne Valiliği de konutun donanımını yapacak. Böylece yine imece usulü bu 3 vatandaşımıza başlarını sokabilecekleri bir evi sağlamış olacağız” dedi.

Bir cevap yazın