28 Haziran 2021

Edirne’de Baraj Suyu Kritik Seviyede!

edirnede-baraj-suyu-kritik-seviyede

edirnede-baraj-suyu-kritik-seviyede

Edirne’de Baraj Suyu Kritik Seviyede! Edirne’nin içme suyu ihtiyacının karşılandığı Kayalıköy Barajı’ndaki su miktarının kritik seviyeye ulaştığı açıklandı.

Su miktarının kritik seviyeye gelmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Basın mensuplarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdürdüğümüz Küküler Köyü ile Edirne’nin içme suyu ihtiyacını karşıladığımız Kayalıköy Barajı’nı giderek, çalışmaları yerinde inceledik. Yaşanan kuraklık nedeniyle Kayalıköy Barajı’ndaki su miktarı kritik seviyeye ulaştı.

36 saat su kesintisine gidiyoruz

Hem bugünün hem de ileride yaşanması muhtemel kuraklık ihtimaline karşı Kayalıköy ve Süloğlu Barajı’nın isale hatlarını birleştiriyoruz. Böylelikle Kayalıköy Barajı’nda su seviyesi düştüğü anda içme suyunu Süloğlu Barajı’ndan sağlayacağız. Bu çalışmamız nedeniyle tüm tedbirleri de alarak, bugün Saat:13.00’ten itibaren azami 36 saat su kesintisine gidiyoruz. Vatandaşlarımız bu su kesintisini çok fazla hissetmeyecek ama yine de tedbirli olmalarında fayda var. Kuraklık nedeniyle bölgemizdeki barajların seviyeleri düştü. Pandemi var, evet. Ama bu suyu tasarruflu kullanmayacağımız anlamına gelmiyor. Lütfen suyumuzu mümkün olduğunca tasarruflu kullanalım.”

Bir cevap yazın