3 Temmuz 2021

EDİRNE’DE 4 TERÖRİST YAKALANDI!..

Alınan bilgiye göre, Edirne’de vatan haini kalleş terör örgütü PKK/KCK’ya ve örgütün gençlik yapılanması olan YDG-H’ye yönelik olarak operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 kişinin göz altına alındığı öğrenildi.

Edirne’de İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, vatan haini terör örgütü PKK/KCK’ya ve örgütün gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde kentin belirli noktalarındaki bazı adreslere sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Terör örgütü provokasyonu yapmak ve terör örgütüne üye olmak iddiasıyla Trakya Üniversitesi öğrencisi oldukları belirtilen E.A, D.S, M.S ve N.K gözaltına alındı. Öğrencilerin DEM-GENÇ’e (PKK’nın gençlik yapılanması olan Demokratik Gençlik Konfederasyonu) üye oldukları öğrenildi.

Sokağa çıkma olayını protesto, gösteriye katılma, terör örgütüne üye olmak ve öz yönetim açıklaması!

E.A, D.S, M.S ve N.K, Diyarbakır’ın Sur ve Şırnak’ın Cizre ilçelerinde yaşanan sokağa çıkma olaylarını protesto etmek amacıyla 20 Aralık 2015’te Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen gösteriye katılmak, terör örgütüne üye olmak ve öz yönetim ile ilgili basın açıklaması okumak suçundan gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 4 kişinin de serbest bırakıldığı öğrenildi!

Bir cevap yazın