3 Temmuz 2021

EDİRNE REFERANDUMA GİDİYOR

Edirne Belediyesi’nin gelecekteki 50 yıllık altyapı sorununu çözmek için 10 Ocak 2016 tarihinde Referanduma yapma kararı aldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önümüzdeki 50 senelik tüm alt yapı sorununu çözmek için yapacağı çalışmaları iki seçenek olarak halka sunacağını hatırlatarak, “Belediyemiz 10 Ocak’ta sandığı koyacak ve soracak: Alt yapıyı yenileyeceğiz. Tüm bu işlemleri parça parça mı yapalım, hepsini aynı anda mı yapalım? Edirnemizin 50 yıllık tüm alt yapı sorunları çözecek bu projeler için halkımız ne derse o olacak” dedi.

Edirne Belediyesi’nin demokratik, katılımcı, şeffaf, hesap verebilir bir anlayışı benimsediğini sözlerine ekleyen Bircan, “Edirne Merkez’deki 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizi 10 Ocak 2016’da yapılacak referanduma katılmaya, yaşadığımız şehrin geleceğinde söz sahibi olmaya davet, 24 mahallemizin muhtarlıklarında kurulacak sandıklarda oy kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kanalizasyon, yağmur suyu toplama kanalı, atık su arıtma tesisi ve içme suyu şebekesiyle Edirne’nin alt yapısının tamamen yenileneceğini belirten Erdin Bircan, bu 4 proje tamamlandığında Edirne’de su patlağı, kanalizasyon taşması, yağmur suyu birikintisi gibi sorunların tamamen biteceğini kaydetti.

10 Ocak 2016 Pazar günü düzenlenecek olan referandumda da halka 2 seçenek sunulacağının altını çizen Bircan, “İlk seçenek; 4 projenin aynı anda gerçekleşmesi. Böylece sokakların bir kez kazılması, altyapısı tamamladıktan sonra sokağın kaldırımından, aydınlatmasına kadar tamamen bitirilmesi. İkinci seçenek; her bir projenin çalışmalarını ayrı ayrı zamanlarda yapılıp, sokakların tekrar tekrar kazılması. Halkımız bu iki seçenekten birine karar verecek, Belediyemiz de bunu yapacak” dedi. 

Bir cevap yazın