28 Haziran 2021

Edirne Fahri Hemşehrisini Kaybetti!

edirne-fahri-hemsehrisini-kaybetti

edirne-fahri-hemsehrisini-kaybetti

Edirne Fahri Hemşehrisini Kaybetti! Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz için başsağlığı mesajı yayınladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yayınladığı mesajda şunlara yer verdi: “2017 yılında Edirne’nin Kurtuluşu’nun 95. yılında kentimizin kültürel kimliğine, sosyal gelişimine ve ekonomisinin dinamizmine verdiği katkılardan dolayı fahri hemşehrilik beratı verdiğimiz Trakya Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim.

2017’de fahri hemşehri ünvanı verildi

Kentimize bu üniversitenin kazandırılmasında Trakya Üniversitesi’nin kurucu rektörü olan Prof. Dr. Ahmet Karadeniz’in emeği çok büyüktür. Bu nedenle 2017 yılında Edirne’nin Kurtuluşu’nun 95. yılında Edirne Belediye Meclis Kararı ile kendisine fahri hemşehrilik beratı vermiştik. Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz, rahatsızlığından dolayı Kurtuluş Resepsiyonu’na katılamamış, hemşehrilik beratını kızı Şehnaz ve Eşi Aysel Karadeniz’e takdim etmiştik.

Prof. Dr. Ahmet Tarık Karadeniz’e tüm Edirne Halkı adına kentimize sağladığı katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Edirne Fahri Hemşehrisi’ni kaybetti. Başımız sağ olsun”

fahri-hemsehrilik-berati
fahri-hemsehrilik-berati

Bir cevap yazın