3 Temmuz 2021

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA BİR LÜLEBURGAZLI

İlimizin en başarılı branşlarından biri olan ve yıllardır ilimizi gururla temsil eden masa tenisi ekibimiz, bir kez daha büyük bir onur yaşıyor. Lüleburgaz Genç. Hiz ve Spor İlçe Müdürü Soner POLAT’ın oğlu, Özel Sporcular Masa Tenisi Fed. Milli takım hocası ve Türkiye Masa Tenisi Fed. Dış İlişkiler Kurul Başkanı Samet POLAT, 28 Şubat – 6 Mart tarihlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki Dünya Şampiyonası’na, federasyonumuzu temsilen gidecek.

25 yaşındaki Samet Polat, 2015 yılında Rusya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda da federasyonumuzu temsil etmişti. Dünya Şampiyonası’nda da görev alacak olan Polat, gazetemize şu demeci verdi;

“ Federasyonumuz adına gideceğim bu turnuva, tüm ülkelerdeki sporcular ve yöneticileri bir araya getirecek. Yıllardır internetten izleyebildiğimiz sporcularla aynı ortamda bulunmak mutluluk verici olacak, ancak çok önemli görüşmeler de yapacağımızı belirtmek isterim. 28 Şubat 2016 tarihinde, Uluslar arası Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Thomas WEIKERT ile bire bir görüşmem olacak. Bunun yanında, Uluslar arası Masa Tenisi Federasyonu, Akdeniz Masa Tenisi Birliği ve Avrupa Masa Tenisi Federasyonu toplantılarında da yer alacağım.

Ülkemiz sporunu etkin bir şekilde temsil etmek ve yabancı ülkelerle güçlü bağlar kurmak, benim için çok önemli bir hedef. Ülkelerle kuracağımız güçlü ilişkiler, uluslar arası kamp, Avrupa ve Dünya Federasyon seçimleri ve ülkemiz adına organizasyon üstlenme gibi birçok noktada kritik öneme sahip. Ayrıca, ilerleyen yıllarda Avrupa Federasyonu yönetiminde söz sahibi olmak istiyorum. 24 yaşında katıldığım Avrupa Şampiyonası’ndaki olağan kongredeki en genç delegeydim. Bu dünya şampiyonasında da en genç delege olacağım. Bu, hedeflerime giden yolda, yolun uzun olduğunu, ancak bana olan güven ve itimatı da kanıtlıyor. Bunu başarmak için şimdiden ismimi yansıtmam, bu başarıyı beraberinde getirecektir.

Ben Kırklareli’de doğup büyüdüm. Dolayısıyla, ilimin adı da benim başarımın yanında telaffuz edilecektir. Ayrıca, altyapıdaki gençlerimize de hem rol model olma, hem de onlara destek olma yönünden elimden geleni de yapmaktayım. Bunun Kırklareli’ye getirilerinin olacağına da inanıyorum.

Son olarak şunu da belirtmek istiyorum, Rio 2016 Olimpiyatları’na katılmak isteyen sporcular için, Avrupa Masa Tenisi Olimpiyat Elemeleri de 6 – 10 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul’daki Cebeci Spor Salonu’nda yapılacak. Olimpiyata katılmak isteyen her Avrupalı sporcu bu müsabakaya katılmak zorunda. Dört yılda bir gelecek bu Olimpiyat fırsatı için Avrupa’nın her yerinden katılım var ve sporcular gece gündüz antreman yapıyorlar. Bu önemli turnuvada turnuva direktörü olarak görev almak ise benim için çok büyük bir gurur kaynağı olacak.

Doğduğum günden, bugünüme kadar her zaman yanımda olan, öğrendiğim her şeyde emeği geçen babam Soner POLAT başta olmak üzere, Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Asbaşkanı Veli Ozan ÇAKIR ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Oktay ÇİMEN’e teşekkür ediyorum. Olimpiyat Elemesi müsabakalarına da, masa tenisi seven herkesi bekliyorum.”

Bir cevap yazın