24 Kasım 2020

DOĞA’DA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERS

Lüleburgaz Doğa Okulları bilişim teknolojileri ve yazılım dersleri ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bilişim Teknolojileri ve yazılım dersleri 21. yüzyılın temel becerileri arasında yer alan,

  • Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme
  • İletişim ve İşbirliği (proje çalışmalarında işbirliği sağlanmaktadır.)
  • Akıl yürütme,
  • Üretkenlik ve sorumluluk

Becerilerinin geliştirilmesi açısından oldukça önemli bir noktada bulunmaktadır.

Lüleburgaz Doğa Okulları olarak, Bilişim Teknolojileri ve yazılım derslerimizde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve lise olmak üzere tüm kademelerimizde Kodlama ve tasarım odaklı çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Kodlama ve tasarım derslerinin uygulanmasındaki amaç; Öğrencilerimizin  proje yapma, senaryo geliştirme ve uygulama, zihinsel rotasyon becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bilişim teknolojileri dersimizde;

  1. Kodugame
  2. Scratch
  3. Sketchup
  4. 3Dprinter
  5. Unity
  6. Ardunio

7.Photoshop  gibi çalışmalarla beraber online ortamda her yaşa uygun programlamanın mantığını öğreten, öğrencilerin algoritmik düşünme becerilerini geliştiren ve yaparak-yaşayarak öğrenmeye dayalı çalışmalar yapmaktayız. Kulüp çalışmalarımızda  mekatronik,yazılım ve etkileşimli web tasarım yönetimi üzerine çalışmalar yapmaktayız. For ardunio projeleri ile dijital ve yazılımı, devreler aracılığı ile bütünleştirebilecekleri  çeşitli projeler geliştirmelerinide sağlamaktayız.

Bir cevap yazın